BLOGS

President of the Entrepreneur and Employer Association (ZPP) and a partner in the MMT Management agency. An underground publisher and activist in the 1980s. From 1989 to 1996 he lived in the United States, where he was editor-in-chief of the Dziennik Chicagowski and Kurier newspapers for Polish expats. After returning to Poland, he became sales director for the RMF FM radio station. In 1997 he established a training company called Midwest ITSE. In 2000, he founded the MMT Management agency and in 2010, the Entrepreneur and Employer Association. He is an active commentator on public affairs.

Subskrybuj kanał RSS
STORIES BY AUTHOR

Cezary Kaźmierczak

Apteka dla aptekarza! Taksówka dla taksówkarza! Adamczyk dla Adamczyka! Pasta do butów!

2017-05-15

PIS rusza z projektem "Taksówka dla taksówkarza". Nie dla pasażera. Po "Aptece dla Aptekarza" (a nie dla pacjenta) jest to kolejny punkt realizacji słynnego programu Kononowicza - "Żeby nie było niczego!"

Ale w związku z tym, że "walka klasowa zaostrza się w ramach postępu w budowie socjalizmu" proponuje Ministrowi Adamczykowi, żeby przestał się ograniczać!

Rażącą na przykład niesprawiedliwością jest, że jak wszyscy jedzą obiad to kucharze i kelnerzy muszą pracować i obiadu jeść nie mogą.I chodzą smutni i głodni, Za czasów Postępu i Socjalizmu w całym Związku Radzieckim we wszystkich restauracjach obowiązywała "przerwa obiadowa od 13.00 do 15.00". Kartki tej treści wisiały na wszystkich restauracjach - i kucharze i kelnerzy mogli się spokojnie posilić. Najwyższy czas powrócić do tych wielkich osiągnięć świata pracy wygaszonych przez dziki kapitalizm!

Mam jeszcze szereg innych pomysłów i nieodpłatnie ministrowi Adamczykowi ich garścią służę. W ogóle uważam, że zawód taksówkarza powinien być zamknięty i dziedziczony. Żeby ranga tego zawodu była co najmniej , jak za PRL, kiedy to taksówkarze mówili gdzie mogą ewentualnie pojechać i wybierali sobie kogo podwiozą! (Droga Młodzieży! To niestety nie jest żart - tak było, ale niestety zostało przez III RP brutalnie wygaszone).

Może wreszcie wspólnie uda nam się zrealizować ten ambitny program Kononowicza.

A potem to będzie już jak u Jerofiejewa (cyt z głowy, czyli z niczego):
- A na Syberii? Jak jest? Żyją tam ludzie?
- Nie, nie żyją. Na Syberii żyją tylko Murzyni. Raz w roku przywożą im wyszywane ręczniki z Woroneża i oni te ręczniki drą w pasy i się na nich wieszają.

Apteka dla aptekarza! Taksówka dla taksówkarza! Adamczyk dla Adamczyka! Pasta do butów!

twitterfacebookwykopKontakt e-mail
SEE PREVIOUS NOTES
NEWSLETTER

By providing your e-mail address, you agree to receive information from WEI.

OUR BLOGGERS