BLOGI

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Partner w agencji MMT Management. W latach 80. podziemny wydawca i konspirator. Lata 1989-1996 spędził w Stanach Zjednoczonych, gdzie był m.in. redaktorem naczelnym polonijnego Dziennika Chicagowskiego oraz Kuriera. Po powrocie do Polski został dyrektorem sprzedaży Radia RMF FM, a następnie, w 1997 roku założył firmę szkoleniową Midwest ITSE. W 2000 roku założył agencję MMT Management, zaś w 2010 roku Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Jest aktywnym komentatorem i uczestnikiem życia publicznego.

Subskrybuj kanał RSS
POZOSTAŁE WPISY AUTORA

Cezary Kaźmierczak

Apteka dla aptekarza! Taksówka dla taksówkarza! Adamczyk dla Adamczyka! Pasta do butów!

2017-05-15

PIS rusza z projektem "Taksówka dla taksówkarza". Nie dla pasażera. Po "Aptece dla Aptekarza" (a nie dla pacjenta) jest to kolejny punkt realizacji słynnego programu Kononowicza - "Żeby nie było niczego!"

Ale w związku z tym, że "walka klasowa zaostrza się w ramach postępu w budowie socjalizmu" proponuje Ministrowi Adamczykowi, żeby przestał się ograniczać!

Rażącą na przykład niesprawiedliwością jest, że jak wszyscy jedzą obiad to kucharze i kelnerzy muszą pracować i obiadu jeść nie mogą.I chodzą smutni i głodni, Za czasów Postępu i Socjalizmu w całym Związku Radzieckim we wszystkich restauracjach obowiązywała "przerwa obiadowa od 13.00 do 15.00". Kartki tej treści wisiały na wszystkich restauracjach - i kucharze i kelnerzy mogli się spokojnie posilić. Najwyższy czas powrócić do tych wielkich osiągnięć świata pracy wygaszonych przez dziki kapitalizm!

Mam jeszcze szereg innych pomysłów i nieodpłatnie ministrowi Adamczykowi ich garścią służę. W ogóle uważam, że zawód taksówkarza powinien być zamknięty i dziedziczony. Żeby ranga tego zawodu była co najmniej , jak za PRL, kiedy to taksówkarze mówili gdzie mogą ewentualnie pojechać i wybierali sobie kogo podwiozą! (Droga Młodzieży! To niestety nie jest żart - tak było, ale niestety zostało przez III RP brutalnie wygaszone).

Może wreszcie wspólnie uda nam się zrealizować ten ambitny program Kononowicza.

A potem to będzie już jak u Jerofiejewa (cyt z głowy, czyli z niczego):
- A na Syberii? Jak jest? Żyją tam ludzie?
- Nie, nie żyją. Na Syberii żyją tylko Murzyni. Raz w roku przywożą im wyszywane ręczniki z Woroneża i oni te ręczniki drą w pasy i się na nich wieszają.

Apteka dla aptekarza! Taksówka dla taksówkarza! Adamczyk dla Adamczyka! Pasta do butów!

twitterfacebookwykopKontakt e-mail
ZOBACZ STARSZE WPISY
NEWSLETTER

Podając swój adres e-mail, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od WEI.

NASI BLOGERZY