BLOGI

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Partner w agencji MMT Management. W latach 80. podziemny wydawca i konspirator. Lata 1989-1996 spędził w Stanach Zjednoczonych, gdzie był m.in. redaktorem naczelnym polonijnego Dziennika Chicagowskiego oraz Kuriera. Po powrocie do Polski został dyrektorem sprzedaży Radia RMF FM, a następnie, w 1997 roku założył firmę szkoleniową Midwest ITSE. W 2000 roku założył agencję MMT Management, zaś w 2010 roku Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Jest aktywnym komentatorem i uczestnikiem życia publicznego.

Subskrybuj kanał RSS
POZOSTAŁE WPISY AUTORA

Cezary Kaźmierczak

JAK W POLSCE ŁATWO ZAROBIĆ 1 MILIARD ZŁOTYCH?

2017-12-01

Mięso i wędliny są w Polsce relatywnie tanie z powodu morderczej konkurencji oraz m.in. bezkosztowemu pozbywaniu się produktów zwierzęcych nie wykorzystanych do produkcji spożywczej. Odbierają je fermy norek na paszę.

Gdyby nie było ferm norek - zakłady mięsne musiałby je utylizować i słono za tą utylizację płacić. 

Rynek utylizacji będzie wart około 1 miliarda złotych.

W związku z tym pewien niemiecki koncern utylizacyjny najął kilku lobbystów-obszczymurków od mokrej roboty (uczciwy lobbysta nie weźmie roboty przeciw własnemu krajowi), parę infantylnych panienek i organizacji "ekologicznych" oraz zapewne w przytłaczającej większości nie wiedzących w czym uczestniczą, polityków.

No i mamy ustawę zakazującą hodowli norek, bo niemiecki koncern utylizacyjny chce zarobić 1 miliard złotych rocznie.

Ja nie wiem czy nie prościej byłoby się ogłosić jakimś landem niemieckim. Byłoby chyba uczciwej. Sieć dróg wybudowaliśmy już pod interesy niemieckie, które jak po sznurku kierują ruch północ/południe do niemieckich portów, a kluczowa dla Polski droga A1, łącząca 3 największe i kluczowe polskie obszary gospodarcze, jakoś nie może powstać! A do niedawna mnie było jej w planach do 2025 roku!!!

Jest jeszcze sporo branż opanowanych przez "polskich prywaciarzy", tak znienawidzonych przez część polskich polityków. Zaczynam nie mieć wątpliwości, że rząd je niebawem wykończy. Bo jak zagraniczna konkurencja nie radzi sobie na rynku z naszymi "prywaciarzami", to nasyła na nich polski rząd, który ustawami ich wykończy. Oni po cichu to muszą boki zrywać ze śmiechu - za jakiś zupełny petty cash, właśnie załatwiają sobie 1 mld przychodów! Jaja nie do wytrzymania!

A zrzutkę na niemiecki koncern utylizacyjny zrobi polski obywatel płacąc drożej za mięso i wędliny!

Gdzie są polskie służby "ciemne, widne i dwupłciowe"? 

twitterfacebookwykopKontakt e-mail
ZOBACZ STARSZE WPISY
NEWSLETTER

Podając swój adres e-mail, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od WEI.

NASI BLOGERZY