BLOGI

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Partner w agencji MMT Management. W latach 80. podziemny wydawca i konspirator. Lata 1989-1996 spędził w Stanach Zjednoczonych, gdzie był m.in. redaktorem naczelnym polonijnego Dziennika Chicagowskiego oraz Kuriera. Po powrocie do Polski został dyrektorem sprzedaży Radia RMF FM, a następnie, w 1997 roku założył firmę szkoleniową Midwest ITSE. W 2000 roku założył agencję MMT Management, zaś w 2010 roku Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Jest aktywnym komentatorem i uczestnikiem życia publicznego.

Subskrybuj kanał RSS
POZOSTAŁE WPISY AUTORA

Cezary Kaźmierczak

KTO ZAROBI NA ZAKAZIE HANDLU W NIEDZIELĘ?

2017-09-28

Pod naciskiem związków zawodowych PIS przystąpił do wygaszania handlu w niedzielę. Pomysł, żeby dotyczyło to co drugiej niedzieli jest w 100% polityczny. Nie ma charakteru religijnego. Ja tam chodzę do Kościoła co tydzień, chyba że może dotyczy to jakieś innej religii. Biznesowo powoduje to chaos. A społecznie również powoduje dezorientację i zamieszanie.

Najprawodpodobniej zakaz w tym kształcie skończy sie niezadowoleniem społecznym i rząd będzie się z niego za rok-dwa rakiem wycofywał. Jak na Węgrzech.

No ale tymczasem politycznie ktoś zostanie zaspokojony.

Rcjonalnego pomysłu, który Polacy chyba by zaakceptowali i mógłby być trwałym rozwiązaniem "na zawsze" - czyli handel w niedzielę, na jednej zmianie, do obiadu, nikt z powodu jakiegoś ideologicznego parola nie chciał słuchac. Może dlatego, że nie on go wymyślił.

Przy obecnym rozwiązaniu The Winner Is... Sieci handlowe. Wolumen sprzedazy im się nie zmniejszy, a wykonaja go przy mniejszych o około 2-3% zasobach ludzkich. Nikt chyba o zdrowych zmysłach nie sądzi, że jakaś kobieta nie kupi rajstop, "bo w niedzielę zamknięte". To sprzeczne z prawami fizyki - kupi w inny dzień tygodnia. Zysk w Polsce Sieciom w CIT oczywiście nie wzrośnie. Wzrośnie im za to tradycyjnie w krajach pochodzenia oraz w rajach podatkowych!

Parę osób straci pracę. Brawo związki zawodowe! Na szczęście Polska od tego nie upadnie!

twitterfacebookwykopKontakt e-mail
ZOBACZ STARSZE WPISY
NEWSLETTER

Podając swój adres e-mail, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od WEI.

NASI BLOGERZY