BLOGS

President of the Entrepreneur and Employer Association (ZPP) and a partner in the MMT Management agency. An underground publisher and activist in the 1980s. From 1989 to 1996 he lived in the United States, where he was editor-in-chief of the Dziennik Chicagowski and Kurier newspapers for Polish expats. After returning to Poland, he became sales director for the RMF FM radio station. In 1997 he established a training company called Midwest ITSE. In 2000, he founded the MMT Management agency and in 2010, the Entrepreneur and Employer Association. He is an active commentator on public affairs.

Subskrybuj kanał RSS
STORIES BY AUTHOR

Cezary Kaźmierczak

KTO ZAROBI NA ZAKAZIE HANDLU W NIEDZIELĘ?

2017-09-28

Pod naciskiem związków zawodowych PIS przystąpił do wygaszania handlu w niedzielę. Pomysł, żeby dotyczyło to co drugiej niedzieli jest w 100% polityczny. Nie ma charakteru religijnego. Ja tam chodzę do Kościoła co tydzień, chyba że może dotyczy to jakieś innej religii. Biznesowo powoduje to chaos. A społecznie również powoduje dezorientację i zamieszanie.

Najprawodpodobniej zakaz w tym kształcie skończy sie niezadowoleniem społecznym i rząd będzie się z niego za rok-dwa rakiem wycofywał. Jak na Węgrzech.

No ale tymczasem politycznie ktoś zostanie zaspokojony.

Rcjonalnego pomysłu, który Polacy chyba by zaakceptowali i mógłby być trwałym rozwiązaniem "na zawsze" - czyli handel w niedzielę, na jednej zmianie, do obiadu, nikt z powodu jakiegoś ideologicznego parola nie chciał słuchac. Może dlatego, że nie on go wymyślił.

Przy obecnym rozwiązaniu The Winner Is... Sieci handlowe. Wolumen sprzedazy im się nie zmniejszy, a wykonaja go przy mniejszych o około 2-3% zasobach ludzkich. Nikt chyba o zdrowych zmysłach nie sądzi, że jakaś kobieta nie kupi rajstop, "bo w niedzielę zamknięte". To sprzeczne z prawami fizyki - kupi w inny dzień tygodnia. Zysk w Polsce Sieciom w CIT oczywiście nie wzrośnie. Wzrośnie im za to tradycyjnie w krajach pochodzenia oraz w rajach podatkowych!

Parę osób straci pracę. Brawo związki zawodowe! Na szczęście Polska od tego nie upadnie!

twitterfacebookwykopKontakt e-mail
SEE PREVIOUS NOTES
NEWSLETTER

By providing your e-mail address, you agree to receive information from WEI.

OUR BLOGGERS