BLOGI

Prezes WEI. Twórca takich tytułów jak „Newsweek Polska”, „Forbes Polska” . Zaczynał swoją pracę zawodową w Stanach Zjednoczonych. Po studiach na University of Houston współpracował z Newsweekiem i Washington Post. Po powrocie do Polski kolejno pełnił funkcje dyrektora anteny RMF, zastępcy naczelnego „Wprost” a następnie naczelnego „Newsweek Polska” i „Forbes”. Wiceprezesa wydawnictwa Polskapresse. Następnie redaktora naczelnego Dziennika Gazeta Prawna i Rzeczpospolitej.

Subskrybuj kanał RSS
POZOSTAŁE WPISY AUTORA

Tomasz Wróblewski

Minister bije pianę

2017-06-20

Od czasu kiedy Minister Zdrowia stwierdził, że w Polsce mamy za dużo aptek, z uwagą śledzę jego ekonomiczne wyczucie i zmysł przedsiębiorczy Tym razem minister Radziwiłł, w samym szczycie upałów. doszedł do wniosku,  że piwo jest za tanie i obiecał wyższą akcyzę.

Tak jak nie dowiedzieliśmy się ile aptek to jest za dużo aptek, tak i tu nie wiemy jaka cena jest za niska. Choć minister ma tu swoje przemyślenia i  uważa, że takie 10 proc piwo powinno być droższe żeby odstraszało od picia.. Nie wiem kogo chce odstraszać, ale patrząc na moje lokalne meliki to piwo i tak jest już poza ich budżetem. Licząc relacje alkoholu w alkoholu do złotówek, to lepiej wypadają rozmaite pseudo nalewki i wina wisienka. Jeżeli nie menelikom, to może młodzieży chce uprzykrzyć życie. Skromne budżety a dość wybujałe aspiracje -  byle  wisienki pić nie będą. Ale też nie zaraz tak, że przestaną pić w ogóle. Przeliczą i sięgną po setkę, małpkę. Byle cena się zgadzała, a jak trzeba to sięgną po dopalacze, które  rządzą się własną kalkulacją czarno-rynkową i minister już im akcyzą niczego nie obrzydzi.

Jak to z tym ministerstwem często bywa, nie wszystko co zapowiada realizuje. Coś rzuci w porywie chwili a potem zrozumie i się wycofuje . Ostatni raz wycofywał się z opłat za leczenie w publicznym szpitalu. Nie wiem czy minister już  zrozumiał co tym razem powiedział? Czym grożą podwyżki cen piwa w upale, ale w kolejny weekend z całą pewnością  będzie bohaterem wszystkich ogródków piwnych w kraju.

twitterfacebookwykopKontakt e-mail
ZOBACZ STARSZE WPISY
NEWSLETTER

Podając swój adres e-mail, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od WEI.

NASI BLOGERZY