BLOGI

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Partner w agencji MMT Management. W latach 80. podziemny wydawca i konspirator. Lata 1989-1996 spędził w Stanach Zjednoczonych, gdzie był m.in. redaktorem naczelnym polonijnego Dziennika Chicagowskiego oraz Kuriera. Po powrocie do Polski został dyrektorem sprzedaży Radia RMF FM, a następnie, w 1997 roku założył firmę szkoleniową Midwest ITSE. W 2000 roku założył agencję MMT Management, zaś w 2010 roku Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Jest aktywnym komentatorem i uczestnikiem życia publicznego.

Subskrybuj kanał RSS
POZOSTAŁE WPISY AUTORA

Cezary Kaźmierczak

Podatki 2017: Fakty, mity, sofizmaty. Deja vu.

2017-04-19

Jak wprowadzano OFE - całe środowisko Centrum im. Adama Smitha przez pół roku nie było w stanie opublikować artykułu Krzysztofa Dzierżawskiego - Reforma emerytalna: fakty, mity, sofizmaty , który pisał co się stanie (i tak się dokładnie stało!). Żadna gazeta nie chciała wydrukować tych "bredni".

Nastepnie przez ponad dekadę NIGDY nie udało się zorganizować debaty ze zwolennikami OFE. Twarza w twarz, przy ludziach, na argumenty. Zawsze coś stawało na przeszkodzie, organizatorzy zawsze nie mogli znaleźć chetnych, którzy zasiedliby po drugiej stronie. Zawsze było tylko: "brednie", "niepowazne", "liberałowie". Innymi slowy NIKOGO przez dekadę nie znaleźlismy do sporu z otwartą przyłbicą: "brednie", "niepowazne", "liberałowie".

Potem nastapił CUD. Donald Tusk ogłosił likwidację OFE i nagle objawił się cały szeregi ich przeciwników! Ci sami faceci, który wczoraj mówili: "brednie", "niepowazne", "liberałowie" zaczęli jechać cytatami z Dzierżawskiego, którego wczesniej wyzywali od ignorantów i idoiotów. Gwiazdowski z Sadowskim z trudem utrzymywali równowagę - ze zdumienia i śmiechu (żeby sie nie tarzać).

Teraz mam wrażenie deja vu.

Już z ust dwóch "ekonomistów" słyszałem, ze to to proponujemy w sprawie podatków - www.podatkiminus.pl - to "brednie", "niepowazne", "liberałowie". Na propozycje debaty - nie bedzie rozmawiał, bo to "brednie", "niepowazne", "liberałowie".

A ja mam nadzieję, ze skończycie jak ci pajace od OFE. Wódz zmieni zdanie, a Wy będziecie musieli zmienić pieśń i powtarzać, to co my dzisiaj mówimy. Choć to nadzieje płonne - podobnie, jak tamci nie poczujecie nawet dyskomfortu. Miłe i jak balsam dla duszy i serca jest podzielanie poglądów aktualnie rządzącego. Gładko przyjdzie.

twitterfacebookwykopKontakt e-mail
ZOBACZ STARSZE WPISY
NEWSLETTER

Podając swój adres e-mail, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od WEI.

NASI BLOGERZY