BLOGI

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Partner w agencji MMT Management. W latach 80. podziemny wydawca i konspirator. Lata 1989-1996 spędził w Stanach Zjednoczonych, gdzie był m.in. redaktorem naczelnym polonijnego Dziennika Chicagowskiego oraz Kuriera. Po powrocie do Polski został dyrektorem sprzedaży Radia RMF FM, a następnie, w 1997 roku założył firmę szkoleniową Midwest ITSE. W 2000 roku założył agencję MMT Management, zaś w 2010 roku Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Jest aktywnym komentatorem i uczestnikiem życia publicznego.

Subskrybuj kanał RSS
POZOSTAŁE WPISY AUTORA

Cezary Kaźmierczak

PODZIAŁ PIS - JAK PORAŻKĘ ZAMIENIĆ W KLĘSKĘ

2017-07-31

Jedną z naszych najwiekszych przywar narodowych jest nieumiejętność przegrywania. Między innymi dlatego często nasze porażki przeradzaja sie w klęski.

Tak było na przykład w czasie 2WŚ - elity rządzące II RP - po Teheranie zamiast usiąść razem i zastanowić się jak tą wojnę przegrać najlepiej - wymyśliły obłędną strategię, ze im wiecej przelejemy krwi, tym będzie lepiej - stąd absurdalne tracenie tysięcy najlepszych Polaków w "Wachlarzach", pod Monte Cassino czy w "Akcjach Burza" - nie wspominając o zagładzie miasta i ludności w Powstaniu Warszawskim.

Spór wewnątrz obozu rządzącego ktoś musi przegrać. I biorąc pod uwagę naszą tradycję oraz kulturę polityczną on przegrać nie będzie potrafił i najprawdopodobniej przegrana zamieni się w klęskę. Kopanie po kostach już było, teraz idzie po kolanach, potem pójdzie dalej...

Czas pokaże czy zmienilismy się choc trochę w tym zakresie - czy tradycji stanie się zadość: klęska zamast porażki. W porozumienie raczej nie wierzę - za duzo w nas płynie warcholsko-watażkowej krwi. 

Obceny rząd jest najbardziej ideowo zróznicowanym rządem po 1989 roku - mieszczą sie w nim ludzie, którzy zmieściliby się w gabinecie Władysława Gomułki i ludzie, którzy zmieściliby się w gabinecie Ronalda Reagana. Najrozsądniej byłoby się podzielic i rządzić dalej. Ale politycy sięgają po zdrowy rozsądek, jak juz nie maja żadnego innego wyjścia - jak mawia Robert Gwiazdowski.

twitterfacebookwykopKontakt e-mail
ZOBACZ STARSZE WPISY
NEWSLETTER

Podając swój adres e-mail, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od WEI.

NASI BLOGERZY