Dramat Polski

Dramat Polski

Doceniasz tę treść?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Wszystkim, którzy twierdzą, że żyjemy w jakiejś tragedii, że przez ostatnie 25 lat nic się nie zmieniło, polecam wyprawę do Republiki Naddniestrzańskiej. Tam rzeczywiście nic się nie zmieniło. Podczas podróży miałem wrażenie jakbym znalazł się w Polsce 1988 roku, rzucony jakąś tajemniczą siłą w przeszłość.

Nie było tam złodziejskiej prywatyzacji. Wszystko w rękach miejscowych, nic nie sprzedali za bezcen. A właściwie w rękach jednej firmy. Nazywa się „Sheriff” i jest to bank, telefonia, stacje benzynowe, klub piłkarski, wódka, papierosy i wiele innych rzeczy. Żadnego dzikiego kapitalizmu, jak u nas. Porządek jest.

Polski MSZ odradza podróż. Twierdzi, że w razie czego nie jest w stanie pomóc, bo nie obowiązuje tam prawo międzynarodowe. To samo twierdzi Mołdawia i nawet kwity trzeba podpisywać, ze jedzie się na własną odpowiedzialność. Czyli kraj nie jest pod żadną okupacją, jak my.

No ale rozumiem, ze dla nieugiętych bojowników walki z komuną, którzy od rana do późnej nocy masakrują lewaków i nie znają słowa strach, nie jest to żadna przeszkoda.

Mi w każdym razie nic się tam nie stało. Pojedźcie, zobaczcie.

Inne wpisy tego autora

Czemu z Polską można robić co się chce?

W 2018 roku Francja wypowiedziała Polsce wojnę handlową i zaczęła systemowo prześladować polskie firmy we Francji, oczywiście szermując przy tym całym wachlarzem szczytnych haseł, o

Polexit w 9 krokach

 Z coraz większą litością i zażenowaniem patrzę na różne opinie dotyczące tzw. Polexitu.  Niby powszechne jest, że jak aktor czy kompozytor wypowiada się w sprawach