Wezwanie do zakazu broni antyrakietowej

Doceniasz tę treść?

Świat jest oburzony, że Palestyńczycy nie są w stanie masowo mordować Żydów. „Wystrzeliliśmy już prawie 2000 rakiet w kierunku żydowskich osiedli mieszkaniowych, szkół, szpitali i wszystko na nic – oświadczył rzecznik Hamasu. – Wszystkie nasze rakiety niszczy izraelska tarcza antyrakietowa, co stanowi rażące naruszenie prawa międzynarodowego. Wzywamy ONZ do wprowadzenia natychmiastowego zakazu używania tarcz antyrakietowych, jako broni dyskryminacyjnej i utrwalającej podział na bogatych i biednych. Gdyby nie tarcza udałoby nam się już zabić co najmniej ze 100 tysięcy Żydów. Broń antyrakietowa uniemożliwia nam korzystanie naszych niezbywalnych praw.” – podkreślił.

Jako przykład właściwych warunków do prowadzenia walki o wyzwolenie, rzecznik Hamasu wskazał wschodnią Ukrainę: „- Ukraina nie posiada broni antyrakietowej i nikt nie przeszkadza naszym rosyjskim braciom, zestrzeliwać cywilnych samolotów. Domagamy się takich samych praw dla narodu palestyńskiego. Nie żądamy niczego innego niż mają oni” – oświadczył.

Tymczasem Izrael mając za nic wszelkie normy międzynarodowego współistnienia w zbrodniczy sposób po kolei niszczy tunele z Gazy do Izraela, którymi miały być przemycane broń, ładunki wybuchowe i terroryści do dokonywania zamachów.

Rzecznik Hamasu oświadczył: „Unia Europejska nie powinna biernie przyglądać sie tym aktom bezprawia i marnotrawienia pieniędzy niektórych jej członków. Budowaliśmy te tunele przez wiele miesięcy z norweskich i niemieckich grantów, a wojsko izraelskie, używając bomb burzących niszczy je w minutę. Pora wreszcie zeby wspólnota międzynarodowa zrozumiała, ze nie jesteśmy w stanie budować tuneli na głębokości powyżej 10 pięter, ktore były by bezpieczne przed izraelskimi siepaczami. Zamachy sa naszym prawem, nie towarem!”

#aszdziennik

Fot. na lic. CC2.0/aut. Max nathans/flickr.com

Inne wpisy tego autora

Czemu z Polską można robić co się chce?

W 2018 roku Francja wypowiedziała Polsce wojnę handlową i zaczęła systemowo prześladować polskie firmy we Francji, oczywiście szermując przy tym całym wachlarzem szczytnych haseł, o

Polexit w 9 krokach

 Z coraz większą litością i zażenowaniem patrzę na różne opinie dotyczące tzw. Polexitu.  Niby powszechne jest, że jak aktor czy kompozytor wypowiada się w sprawach