Cała władza w ręce kogoś!

Cała władza w ręce kogoś!

Doceniasz tę treść?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Ostatnio bardzo modne stało się straszenie wyborców, że jak się na kogoś nie zagłosuje, to „cała władza pójdzie w ręce” – w tym przypadku – PiS.

Straszy zatem Leszek Balcerowicz, że „cała władza pójdzie w ręce PiS”. Ryszard Petru oświadcza, że jak 8% zagłosuje na niego to „cała władza nie pójdzie”, a przed chwilą widziałem mema, że jak „10% zagłosuje na Ruch Kukiza to nikt nie będzie w stanie rządzić samodzielnie”.

Zastanawiam się jaki interes publiczny przemawia za tym, żeby ktoś nie miał rządzić samodzielnie. Czy w interesie publicznym jest na przykład konieczność odpłacania się przez zwycięską partię jakiemuś PSL, Petru, czy Kukizowi stanowiskami, oddaniem w pacht jakichś agencji rządowych? Czy w interesie publicznym jest konieczność zapewnienia 900 miejsc pracy ludziom koalicjanta, którzy dali się „na zająca” powstawiać na listy wyborcze? Plus oczywiście tabunom „aktywu”.

Każda taka „koalicja” kosztuje podatnika miliardy, właśnie z powodu konieczności odpłacania się „koalicjantowi” oraz ustanowienia miękkiej korupcji na skalę masową.

Głównie dlatego jestem za JOW, bo jest to system, który natychmiast i najłatwiej wyłania większość oraz władzę. Zatem jeśli ktoś jest za sprawnym rządzeniem to:
a) nie może być przeciw JOW;
b) nie może być przeciw temu, żeby „władza poszła w jedne ręce”.

Celem wyborów jest wyłonienie rządu i administracji, a nie wyłonienie, nie wiadomo po co, jakiejś „reprezentacji”. Taka reprezentacja może służyć jednemu – korupcji i paraliżowi.

Inne wpisy tego autora

Czemu z Polską można robić co się chce?

W 2018 roku Francja wypowiedziała Polsce wojnę handlową i zaczęła systemowo prześladować polskie firmy we Francji, oczywiście szermując przy tym całym wachlarzem szczytnych haseł, o

Polexit w 9 krokach

 Z coraz większą litością i zażenowaniem patrzę na różne opinie dotyczące tzw. Polexitu.  Niby powszechne jest, że jak aktor czy kompozytor wypowiada się w sprawach