Cała władza w ręce kogoś!

Cała władza w ręce kogoś!
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Ostatnio bardzo modne stało się straszenie wyborców, że jak się na kogoś nie zagłosuje, to „cała władza pójdzie w ręce” – w tym przypadku – PiS.

Straszy zatem Leszek Balcerowicz, że „cała władza pójdzie w ręce PiS”. Ryszard Petru oświadcza, że jak 8% zagłosuje na niego to „cała władza nie pójdzie”, a przed chwilą widziałem mema, że jak „10% zagłosuje na Ruch Kukiza to nikt nie będzie w stanie rządzić samodzielnie”.

Zastanawiam się jaki interes publiczny przemawia za tym, żeby ktoś nie miał rządzić samodzielnie. Czy w interesie publicznym jest na przykład konieczność odpłacania się przez zwycięską partię jakiemuś PSL, Petru, czy Kukizowi stanowiskami, oddaniem w pacht jakichś agencji rządowych? Czy w interesie publicznym jest konieczność zapewnienia 900 miejsc pracy ludziom koalicjanta, którzy dali się „na zająca” powstawiać na listy wyborcze? Plus oczywiście tabunom „aktywu”.

Każda taka „koalicja” kosztuje podatnika miliardy, właśnie z powodu konieczności odpłacania się „koalicjantowi” oraz ustanowienia miękkiej korupcji na skalę masową.

Głównie dlatego jestem za JOW, bo jest to system, który natychmiast i najłatwiej wyłania większość oraz władzę. Zatem jeśli ktoś jest za sprawnym rządzeniem to:
a) nie może być przeciw JOW;
b) nie może być przeciw temu, żeby „władza poszła w jedne ręce”.

Celem wyborów jest wyłonienie rządu i administracji, a nie wyłonienie, nie wiadomo po co, jakiejś „reprezentacji”. Taka reprezentacja może służyć jednemu – korupcji i paraliżowi.

Inne wpisy tego autora

Polexit w 9 krokach

 Z coraz większą litością i zażenowaniem patrzę na różne opinie dotyczące tzw. Polexitu.  Niby powszechne jest, że jak aktor czy kompozytor wypowiada się w sprawach

Nowy ład, nowe podatki

Z ogłoszonych wczoraj propozycji w środowisku przedsiębiorców największe poruszenie wywołało zwiększenie podatku dla działalności gospodarczych (DG) z 19% na 28%. PIS tradycyjnie ukrywa podwyżkę podatków

Jak szybko wrócić na ścieżkę wzrostu 2019

Wystąpienie Prezesa ZPP, Cezarego Kaźmierczaka, podczas spotkania branż dotkniętych restrykcjami z Prezydentem RP, Andrzejem Dudą w dniu 27 kwietnia 2021.   Szanowny Panie Prezydencie, Szanowni