Jak można tak bezczelnie kłamać Pani Premier?

Jak można tak bezczelnie kłamać Pani Premier?

Doceniasz tę treść?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dzisiaj Pani Premier „zameldowała” Polakom o „spełnieniu obietnic z exposé” sprzed roku.

Jak można tak bezczelnie kłamać?

Chyba, że nie uważa nas za Polaków, może.

Oto obietnice Pani Premier dla przedsiębiorców sprzed roku. Sami sprawdźcie, co udało się spełnić. W zasadzie nic.

Gospodarka

Na początku 2015 r. minister finansów przedstawi założenia do projektu nowej ordynacji podatkowej, a minister gospodarki założenia nowego prawa działalności gospodarczej. To, co planowano osiągnąć w trzy lata, ten rząd zrobi w 12 miesięcy – podkreśliła premier Ewa Kopacz.

Szefowa rządu zapowiedziała przygotowanie ustawy antykryzysowej, dzięki której firmy, które straciły na rosyjskim embargu będą mogły skorzystać z dopłat do wynagrodzeń, szkoleń pracowników bądź otrzymają refundację składek na ZUS. W ramach tej pomocy będzie można skorzystać do kwoty 500 mln zł z funduszu gwarantowanych świadczeń pracowniczych.

Do końca roku powołany zostanie fundusz stabilizacji dochodów rolniczych, bardzo ważny ze względu na coraz częstsze przypadki braku terminowej zapłaty rolnikom za dostarczony towar lub drastyczne spadki cen skupu. Fundusz utworzą odpisy w wysokości 0,2 proc. od wartości sprzedanych produktów.

Premier zapowiedziała, że w 2015 r. wprowadzone będą konkretne ułatwienia dla podatników, takie jak system e-podatki czy zmiany w administracji podatkowej. Jak zapewniła, podatnik będzie mógł załatwić swoje sprawy w dowolnym urzędzie, a pracownik urzędu skarbowego obsłuży obywateli nie tylko w sprawach dotyczących podatków, ale także z zakresu działania innych instytucji, takich jak ZUS czy Służba Celna.

Ewa Kopacz obiecała, że Bank Gospodarstwa Krajowego zwiększy środki do 25 mld zł na zasilenie polskiej przedsiębiorczości, a program de minimis, czyli gwarancji kredytowych dla mikro i małych przedsiębiorców zostanie wydłużony do 2016 r. i rozszerzony o wsparcie dla przedsiębiorców na rzecz eksportu ich produkcji.

Szefowa rządu zobowiązała ministra infrastruktury i rozwoju do przyspieszenia prac nad kodeksem budowlanym tak, by na początku przyszłego roku trafił on do parlamentu.

Inne wpisy tego autora

Czemu z Polską można robić co się chce?

W 2018 roku Francja wypowiedziała Polsce wojnę handlową i zaczęła systemowo prześladować polskie firmy we Francji, oczywiście szermując przy tym całym wachlarzem szczytnych haseł, o

Polexit w 9 krokach

 Z coraz większą litością i zażenowaniem patrzę na różne opinie dotyczące tzw. Polexitu.  Niby powszechne jest, że jak aktor czy kompozytor wypowiada się w sprawach