Najbardziej nudna kampania?

Najbardziej nudna kampania?

Doceniasz tę treść?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

To miała być najbardziej nudna kampania wyborcza świata. Spacerek bez żadnego wysiłku zakończony zwycięstwem w I turze. Umocniony w partii rzadzącej przekonaniem, że opozycja całość sił szykuje na wybory parlamentarne, a w prezydenckich uczestniczy – bo musi.

Ale może tak nie być.

Jeśli PISowi uda się doprowadzić do drugiej tury wyborów, a drugą turę przekształcić w plebiscyt dotyczacy rządów PO – może być sensacja. Podobna do zwyciestwa w wyborach uzupełniajacych do Senatu w ubiegłym tygodniu, gdzie wcześniej PIS nie wychodził poza 25% poparcia. Tam właśnie PIS prowadził kampanię „plebiscytową”, którą pewnie zastosuje również, gdyby doszło do II tury w wyborach prezydenckich.

Tak czy inaczej – Platforma ma o czym myśleć i co robić, bo wygląda na to, że prezydencka sielanka sie skonczyła. Jeśli dojdzie do drugiej tury, PIS nie oszaleje, Prezes zajmie się innymi sprawami niż wystąpienia publiczne i wreszcie sztabowi Dudy uda się przeksztalcić kampanię z kampanii „Komorowski – Duda” w kampanię „Platforma – Duda” – może być bardzo interesująco.

„Żródło swoich największych kłopotów upatruje w swoim najwiekszym sukcesie” – mawiał Herb Keller i miał rację. Ta kampania była już przecież wygrana.

Inne wpisy tego autora

Czemu z Polską można robić co się chce?

W 2018 roku Francja wypowiedziała Polsce wojnę handlową i zaczęła systemowo prześladować polskie firmy we Francji, oczywiście szermując przy tym całym wachlarzem szczytnych haseł, o

Polexit w 9 krokach

 Z coraz większą litością i zażenowaniem patrzę na różne opinie dotyczące tzw. Polexitu.  Niby powszechne jest, że jak aktor czy kompozytor wypowiada się w sprawach