216 kraj świata dumnie odrzuca milion rąk do pracy!

216 kraj świata dumnie odrzuca milion rąk do pracy!

Doceniasz tę treść?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pod względem dzietności kobiet Polska zajmuje dumne 216 miejsce (na 224 badane kraje) z zapierającym dech w piersiach wynikiem 1,3. Utrzymanie tej samej liczy ludności jest przy dzietnosci 2,16. Giniemy.

Do 2020 roku zabraknie nam 1 milion rąk do pracy, do 2050 – 5 milionów.

Rok temu wysunęliśmy propozycje, żeby zalegalizować 1 milion Białorusinów, Ukraińców i Wietnamczyków przebywających w Polsce – sprawdzonych, ciężko pracujących nacji. Nie tylko nic się przez ten rok nie wydarzyło, ale wręcz próbowano ograniczyć ich pracę w Polsce.

Jeden Minister, akrobata kabaretowy, dywagował o zabieraniu miejsc pracy Polakom (80% oświadczeń Ukraińców jest na „pomocnika robotnika rolnego” – czyli pozycji o której marzą polscy absolwenci), drugi Minister, cyrkowiec, prowadził dywagacje o „zakładaniu UPA w Polsce”.

Ale dopięli swego. Niemcy już zrobili bezpłatne studia dla Ukraińców, Francuzi zaproponowali im 5-letnie wizy i stypendia. Studenci już do nas nie przyjadą. Za chwilę wejdzie umowa stowarzyszeniowa i „pomocnicy robotnika rolnego” pojadą do Niemiec i do Francji.

Rok czekania nie wiadomo na co. Unikalne okienko, unikalna szansa – zaprzepaszczona. Zapasy w kisielu.

Takie same zapasy w kisielu, jak ze ściąganiem Polaków z Zachodu. Przez rok nie zrobiono NIC w tym zakresie, oprócz oczywiście gadania. Nie usunięto żadnej przyczyny, z powodu której wyjechali, a główne to drastyczne opodatkowania działalności gospodarczej na małą skalę oraz najniższych wynagrodzeń i wysokie ceny mieszkań na wynajem z powodu kretyńskiej ustawy o ochronie lokatorów.

Polska to zaczyna być tylko gadanie, gadanie, gadanie i nic więcej!


Fot. Pieter van Marion/ na lic. Creative Commons/ flickr.com

Inne wpisy tego autora

Czemu z Polską można robić co się chce?

W 2018 roku Francja wypowiedziała Polsce wojnę handlową i zaczęła systemowo prześladować polskie firmy we Francji, oczywiście szermując przy tym całym wachlarzem szczytnych haseł, o

Polexit w 9 krokach

 Z coraz większą litością i zażenowaniem patrzę na różne opinie dotyczące tzw. Polexitu.  Niby powszechne jest, że jak aktor czy kompozytor wypowiada się w sprawach

Nowy ład, nowe podatki

Z ogłoszonych wczoraj propozycji w środowisku przedsiębiorców największe poruszenie wywołało zwiększenie podatku dla działalności gospodarczych (DG) z 19% na 28%. PIS tradycyjnie ukrywa podwyżkę podatków