Dobra zmiana na odcinku podatków

Doceniasz tę treść?

Lds & Gents! Bracia i Siostry z obozu białej prawicy! Nareszcie dobre wieści na odcinku podatków! Z informacji w prasie wynika, że rząd „dobrej zmiany” postanowił zadać ostatni i śmiertelny cios polskiemu „systemowi” podatkowemu i tak go skompromitować i ośmieszyć, ze za kilka lat nie bedzie juz żadnego innego wyjścia – tj. następcy będa musieli go wyrzucić do kosza i napisać od poczatku!

Zawsze mówiłem, ze na naszej ulicy też zaświeci słońce!

Szczegolnie podoba mi się absolutnie brawurowy pomysł podniesienia klasie średniej podatków o 100%!!! To musiał wymyślić chyba jakiś najtęższy umysł w PiS! Krynica mądrości i koryfeusz nauk wszelakich. Ta klasa moze nie jest specjalnie liczna w Polsce, ale za to bardzo wpływowa – o czym wkrotce rząd sie przekona. Najbardziej na odcinku swojego zaplecza urzedniczego!

A my do sklepu po popcorn i pooglądamy ten spektakl – góra – 2-3 lata. Przypomnijmy sobie, bo to wszystko w latach 90. juz przecież było:

– Internet zaroi sie od ogłoszeń „Koszty kupię”

– Dostanie faktury za usługi bedzie graniczyło z cudem – powróci slynne „Bez faktury 10% taniej” albo w ostrzejszej formie „na fakturę nie robię, albo 30% drożej”

– Wynagrodzenie? „Mogę zapłacić najniższa krajową a resztę to w kosztach musi Pan mi przynieść albo pod stołem”

– A jaka wartość na rynku ponownie zyskają „spółki ze strata”! Pamiętacie te kolumny ogłoszeń „Atrakcyjna spółkę z bardzo duza strata sprzedam”? (lub kupie). Spokojnie – powrócą.

– PIS oczywiscie dba o najbiedniejszych – rynek słupów rozrośnie sie do niebywałych rozmiarów. Moze nawet dojść do tego, ze zostaniemy zmuszeni do importowania słupów z sąsiednich krajów.

Konsekwencje tych wybrykow tez wydają sie oczywiste dosyć:

– Liczba firm działajacych w szarej strefie z 700 tysiecy (wg GUS) wzrośnie pewnie do 1 miliona

– Szara strefa wzrośnie z 20-30 procent do 30-40 procent (rożne szacunki)

– Jakieś kolejne z 500 tysiecy młodych ludzi ucieknie nam zagranice

– Zaczną uciekać firmy w trudnej do oszacowania skali. To juz sie dzieje. Szczególnie w innowacyjnych i wysokomarżowych obszarach. Nie ma zadnych przeszkód, szczególnie w Internecie. Udowodnienie, ze „substance” działalności internetowej jest zagranica to zadanie dla młodszego doradcy podatkowego!

– Na pewno tez przedsiębiorcy uruchomią owe mityczne 270 mld, ktore maja na kontach (ucha, cha, cha) – to jedna z osi Planu Morawieckiego. Myśle, ze po ostatnich wieściach zaczynaja myślec jak je wywieźć zagranice –  to ostatecznie pogrąży jakiekolwiek zaufanie – nawet nie do tego rzadu – do państwa polskiego w ogole.

– No i oczywiscie spadną wpływy – nawet bardziej niz poprzednio wzrosły – po wprowadzeniu liniowego przez Milera – obstawiam, ze bedzie to na pewno nie mniej niz 10 miliardów strat (poprzednio wzrosły z 21,5 mld w 2004 do 28,1 mld w 2006).

Ja nie pisze tego wszystkiego „bo mi sie coś wydaje” – to po prostu juz w Polsce było i powróci. Nie trzeba żadnej wiedzy – pamięć wystarczy.

Tak czy inaczej – projekt jest autorstwa wroga klasowego socjalizmu, bo go w konsekwencji wykończy i albo PIS w hańbie albo jego następcy beda sie musieli maksimum po 2-3 latach z niego wycofać i wtedy pojawi sie szansa na coś normalnego.

Nie boje sie tych rozwiązań, choć Polski bardzo szkoda. beda musieli wycofać sie z nich dobrowolnie lub pod przymusem. Z matematyka nikt nie wygrał – nawet Brezniew. Żaden rząd w Polsce nie łyknie straty podatkowej 15-20 mld złotych.

Ja w każdym razie zamierzam projekt popierać – będę tylko domagał sie wyższych stawek. Jeśli 40% jest dobre dla kraju, ludzi i gospodarki to 60 czy 70% jeszcze lepsze! Bedzie szybciej!

Bardziej na poważnie – a pisze to nomen omen w Japonii – rząd zamierza popełnić seppuku – nie jest znany w historii przypadek, zeby bez masowego użycia wojska i przemocy, udało sie przeprowadzić 100% podwyżkę podatków w skali masowej. To tylko w Exelu ładnie wyglada, którego widać ktoś podstawy opanował.

Inne wpisy tego autora

Czemu z Polską można robić co się chce?

W 2018 roku Francja wypowiedziała Polsce wojnę handlową i zaczęła systemowo prześladować polskie firmy we Francji, oczywiście szermując przy tym całym wachlarzem szczytnych haseł, o

Polexit w 9 krokach

 Z coraz większą litością i zażenowaniem patrzę na różne opinie dotyczące tzw. Polexitu.  Niby powszechne jest, że jak aktor czy kompozytor wypowiada się w sprawach