Wydało się: 100 mld uszczupleń w budżecie to Sektor MSP

Wydało się: 100 mld uszczupleń w budżecie to Sektor MSP

Doceniasz tę treść?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Firmy, które płatności powyżej 15 tys. zł będą dokonywać gotówką, a nie przelewem bankowym, będą karane – przewiduje projekt przygotowany przez resort finansów. Wydatków takich nie będą mogły zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

Wreszcie się wyjaśniło, kto odpowiada za uszczuplenia podatkowe w budżecie państwa. To mały biznes, który płaci gotówką, a nie przelewami.

Przelewami płacą korporacje, porządnie, jak należy, zero gotówki – do tego stopnia „zero gotówki”, że Komisja Europejska szacuje straty Polski z masowego niepłacenia CIT na 46 mld złotych rocznie.

Nie inaczej, jak właśnie płacąc wyłącznie przelewami, porządnie zachowują się też przestępcy karuzelowi VAT, którzy też w praktyce wdrażają hasło „zero gotówki” – skromnie szacowani są na kradzież jakiś 60 mld rocznie z budżetu państwa. Zero gotówki. Wyłącznie przelewy i poniżej, i powyżej 15 tysięcy.

Proszę! Nawet bandyta sie dostosuje, a polski mały biznes nie chce!

Ale w sumie to miło, że jakaś ciągłość władzy jest. Przynajmniej w Ministerstwie Finansów. Wiadomo, kto kradnie i kogo trzeba tępić i łapać. To sektor MSP, chłopcy i dziewczęta!

Inne wpisy tego autora

Czemu z Polską można robić co się chce?

W 2018 roku Francja wypowiedziała Polsce wojnę handlową i zaczęła systemowo prześladować polskie firmy we Francji, oczywiście szermując przy tym całym wachlarzem szczytnych haseł, o

Polexit w 9 krokach

 Z coraz większą litością i zażenowaniem patrzę na różne opinie dotyczące tzw. Polexitu.  Niby powszechne jest, że jak aktor czy kompozytor wypowiada się w sprawach