Apteka dla aptekarza! Taksówka dla taksówkarza! Adamczyk dla Adamczyka! Pasta do butów!

Doceniasz tę treść?

PIS rusza z projektem „Taksówka dla taksówkarza”. Nie dla pasażera. Po „Aptece dla Aptekarza” (a nie dla pacjenta) jest to kolejny punkt realizacji słynnego programu Kononowicza – „Żeby nie było niczego!”

Ale w związku z tym, że „walka klasowa zaostrza się w ramach postępu w budowie socjalizmu” proponuje Ministrowi Adamczykowi, żeby przestał się ograniczać!

Rażącą na przykład niesprawiedliwością jest, że jak wszyscy jedzą obiad to kucharze i kelnerzy muszą pracować i obiadu jeść nie mogą.I chodzą smutni i głodni, Za czasów Postępu i Socjalizmu w całym Związku Radzieckim we wszystkich restauracjach obowiązywała „przerwa obiadowa od 13.00 do 15.00”. Kartki tej treści wisiały na wszystkich restauracjach – i kucharze i kelnerzy mogli się spokojnie posilić. Najwyższy czas powrócić do tych wielkich osiągnięć świata pracy wygaszonych przez dziki kapitalizm!

Mam jeszcze szereg innych pomysłów i nieodpłatnie ministrowi Adamczykowi ich garścią służę. W ogóle uważam, że zawód taksówkarza powinien być zamknięty i dziedziczony. Żeby ranga tego zawodu była co najmniej , jak za PRL, kiedy to taksówkarze mówili gdzie mogą ewentualnie pojechać i wybierali sobie kogo podwiozą! (Droga Młodzieży! To niestety nie jest żart – tak było, ale niestety zostało przez III RP brutalnie wygaszone).

Może wreszcie wspólnie uda nam się zrealizować ten ambitny program Kononowicza.

A potem to będzie już jak u Jerofiejewa (cyt z głowy, czyli z niczego):
– A na Syberii? Jak jest? Żyją tam ludzie?
– Nie, nie żyją. Na Syberii żyją tylko Murzyni. Raz w roku przywożą im wyszywane ręczniki z Woroneża i oni te ręczniki drą w pasy i się na nich wieszają.

Apteka dla aptekarza! Taksówka dla taksówkarza! Adamczyk dla Adamczyka! Pasta do butów!

Inne wpisy tego autora

Czemu z Polską można robić co się chce?

W 2018 roku Francja wypowiedziała Polsce wojnę handlową i zaczęła systemowo prześladować polskie firmy we Francji, oczywiście szermując przy tym całym wachlarzem szczytnych haseł, o

Polexit w 9 krokach

 Z coraz większą litością i zażenowaniem patrzę na różne opinie dotyczące tzw. Polexitu.  Niby powszechne jest, że jak aktor czy kompozytor wypowiada się w sprawach