Apteka dla aptekarza! Taksówka dla taksówkarza! Adamczyk dla Adamczyka! Pasta do butów!

Apteka dla aptekarza! Taksówka dla taksówkarza! Adamczyk dla Adamczyka! Pasta do butów!

Doceniasz tę treść?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PIS rusza z projektem „Taksówka dla taksówkarza”. Nie dla pasażera. Po „Aptece dla Aptekarza” (a nie dla pacjenta) jest to kolejny punkt realizacji słynnego programu Kononowicza – „Żeby nie było niczego!”

Ale w związku z tym, że „walka klasowa zaostrza się w ramach postępu w budowie socjalizmu” proponuje Ministrowi Adamczykowi, żeby przestał się ograniczać!

Rażącą na przykład niesprawiedliwością jest, że jak wszyscy jedzą obiad to kucharze i kelnerzy muszą pracować i obiadu jeść nie mogą.I chodzą smutni i głodni, Za czasów Postępu i Socjalizmu w całym Związku Radzieckim we wszystkich restauracjach obowiązywała „przerwa obiadowa od 13.00 do 15.00”. Kartki tej treści wisiały na wszystkich restauracjach – i kucharze i kelnerzy mogli się spokojnie posilić. Najwyższy czas powrócić do tych wielkich osiągnięć świata pracy wygaszonych przez dziki kapitalizm!

Mam jeszcze szereg innych pomysłów i nieodpłatnie ministrowi Adamczykowi ich garścią służę. W ogóle uważam, że zawód taksówkarza powinien być zamknięty i dziedziczony. Żeby ranga tego zawodu była co najmniej , jak za PRL, kiedy to taksówkarze mówili gdzie mogą ewentualnie pojechać i wybierali sobie kogo podwiozą! (Droga Młodzieży! To niestety nie jest żart – tak było, ale niestety zostało przez III RP brutalnie wygaszone).

Może wreszcie wspólnie uda nam się zrealizować ten ambitny program Kononowicza.

A potem to będzie już jak u Jerofiejewa (cyt z głowy, czyli z niczego):
– A na Syberii? Jak jest? Żyją tam ludzie?
– Nie, nie żyją. Na Syberii żyją tylko Murzyni. Raz w roku przywożą im wyszywane ręczniki z Woroneża i oni te ręczniki drą w pasy i się na nich wieszają.

Apteka dla aptekarza! Taksówka dla taksówkarza! Adamczyk dla Adamczyka! Pasta do butów!

Inne wpisy tego autora

Czemu z Polską można robić co się chce?

W 2018 roku Francja wypowiedziała Polsce wojnę handlową i zaczęła systemowo prześladować polskie firmy we Francji, oczywiście szermując przy tym całym wachlarzem szczytnych haseł, o

Polexit w 9 krokach

 Z coraz większą litością i zażenowaniem patrzę na różne opinie dotyczące tzw. Polexitu.  Niby powszechne jest, że jak aktor czy kompozytor wypowiada się w sprawach