O wynagrodzeniach polityków

O wynagrodzeniach polityków
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

W Polsce przyjęto amerykański system wynagradzania polityków. Płaci się mało. Do służby dyplomatycznej to ambasadorowie amerykańscy najczęściej dopłacają. Różnica jest taka, że polityka w USA składa się w dużej mierze z „milionerów, którzy nie chcą być miliarderami”. U nas nie.

Rozpętano absurdalną antypaństwową histerię. Podobna do tej, która przez lata nie pozwalała politykom kupić porządnych samolotów i wiem jak się to skończyło.

Jaki jest sens, żeby Premier czy ministrowie zarabiali tyle, co kierownik stoiska z warzywami w supermarkecie? Jest to polityka antypaństwowa, za którą wszyscy zapłacimy dużo więcej. Płacenie ministrom 25-35 tysięcy, to w skali Polski wydatek minimalny i nie do zauważenia. Szczególnie wiceministrowie są skandalicznie wynagradzani.

Efekt tego jest taki, że są coraz większe problemy z pozyskiwaniem ludzi do służby publicznej – bo po prostu ich na to nie stać.

Uważam, że PIS powinien takie podwyżki przeprowadzić. Przez lata mówiono, że zakup porządnych samolotów, to polityczne samobójstwo. W zasadzie od odzyskania niepodległości do teraz taki mit funkcjonował. I co? Rząd kupił drogie samoloty i nie miało to żadnych konsekwencji politycznych. Ludzie są mądrzejsi niż niektórym się wydaje.

Skończmy z państwem dziadowskim. Doświadczenia mamy fatalne.

Inne wpisy tego autora

Polexit w 9 krokach

 Z coraz większą litością i zażenowaniem patrzę na różne opinie dotyczące tzw. Polexitu.  Niby powszechne jest, że jak aktor czy kompozytor wypowiada się w sprawach

Nowy ład, nowe podatki

Z ogłoszonych wczoraj propozycji w środowisku przedsiębiorców największe poruszenie wywołało zwiększenie podatku dla działalności gospodarczych (DG) z 19% na 28%. PIS tradycyjnie ukrywa podwyżkę podatków

Jak szybko wrócić na ścieżkę wzrostu 2019

Wystąpienie Prezesa ZPP, Cezarego Kaźmierczaka, podczas spotkania branż dotkniętych restrykcjami z Prezydentem RP, Andrzejem Dudą w dniu 27 kwietnia 2021.   Szanowny Panie Prezydencie, Szanowni