Zamiast zapluwania się na Twitterze – do roboty!

Doceniasz tę treść?

Jako ortodoksyjny wyznawca 1 poprawki do konstytucji USA jestem przeciwnikiem nowelizacji ustawy o IPN – choć rozumiem, że w zaistniałej nie ma wyboru.

Przypomnijmy poprawkę: „Kongres nie ustanowi ustaw wprowadzających religię lub zabraniających swobodnego wykonywania praktyk religijnych; ani ustaw ograniczających wolność słowa lub prasy, lub naruszających prawo do pokojowych zgromadzeń i wnoszenia do rządu petycji o naprawę krzywd”.

Od dawna jednak apeluję do polskich rządów, żeby zamiast oburzania się i zapluwania sie na Twitterze, co staje sie coraz bardziej groteskowe i co ważniejsze nie przynosi żadnych efektów, podjął konkretne działania, które raz na zawsze położą kres „polskim obozom śmierci”.

Jest to o tyle łatwe, że żadnego prochu nie trzeba tu wymyślać. Piszę to jako były uczestnik Jewish-Polish Committe w Chicago, który miał okazję z bliska obserwować jak to się robi. Żeby nie owijać za bardzo w bawełnę – jeśli chcemy cokolwiek osiągnąć musimy zaordynować kampanię zastraszania sądowego oszczerców i potencjalnych oszczerców – tak tak to zrobiła z sukcesem żydowska Anti-Defamation League.

Już samo wytaczanie pozwów oszczercom w krajach ich zamieszkania z żądaniami gitantycznych odszkodowań znacznie ograniczy ich liczbę, a kilka wyroków skazujących na zapłatę wysokich odszkodowań – wyeliminuje je niemal do zera. W przeciągu 5 lat jesteśmy w stanie rozwiązać problem „polskich obozów śmierci”, tak jak ADL rozwiązało problem „kłamstwa oświęcimskiego”.

– Czemu nas aż tak kopią?

– Bo mogą!

Jak kilku zapłaci – odechce sie reszcie.

Nie będzie można co prawda rytualnie się oburzać i pisać budzące ekstazę wśród elektoratu ostre twitty – ale problem zostanie rozwiązany. Ewentualnie do świetego oburzenia można czego innego sobie poszukać.

Oczywiścei plan się powiedzie jeśli nie zatrudnimy do jego wykonaia szwagra z kolegami.

PS

Gęba, która nam dorabiają zaczyna  też powoli już szkodzić naszym interesom gospodarczym.

Inne wpisy tego autora

Czemu z Polską można robić co się chce?

W 2018 roku Francja wypowiedziała Polsce wojnę handlową i zaczęła systemowo prześladować polskie firmy we Francji, oczywiście szermując przy tym całym wachlarzem szczytnych haseł, o

Polexit w 9 krokach

 Z coraz większą litością i zażenowaniem patrzę na różne opinie dotyczące tzw. Polexitu.  Niby powszechne jest, że jak aktor czy kompozytor wypowiada się w sprawach