Ruszają zapisy do Akademii WEI!

Doceniasz tę treść?

Jesteś studentem kończącym studia lub świeżym absolwentem? Szukasz nowych możliwości rozwoju? Chciałbyś zdobyć umiejętności komunikacyjne i przywódcze oraz poszerzyć własną wiedzę?

 

Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś „tak”, to serdecznie zapraszamy Cię do zapisania się do naszej Akademii WEI! Jest to cykl szkoleń z zakresu praktycznych umiejętności komunikacyjnych, wystąpień publicznych, debatowania, pracy przed kamerą i w studiu filmowym. To także doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności, poznania ludzi o podobnych przekonaniach z całej Polski. Gwarantujemy, że będzie to produktywnie spędzony czas, a wiedza oraz znajomości zaprocentują!

Zapraszamy do aplikowania do projektu przez formularz zgłoszeniowy LINK. Zgłoszenia przyjmujemy do 24 stycznia br.!

Partnerem i sponsorem projektu jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

 

Zachęcamy do zapoznania się z Q&A naszego projektu.

Jeśli po przeczytaniu macie Państwo dodatkowe pytania lub uwagi zapraszamy do kontaktu.

 

 1. Czym jest Akademia WEI?

To cykl 5 dwudniowych weekendowych zjazdów, prowadzonych przez uznanych trenerów i ekspertów, w formie maksymalnie praktycznych warsztatów z zakresu komunikacji, wystąpień publicznych, debatowania, retoryki, erystyki. Podczas Akademii będziemy uczyć się efektywnie przemawiać, budować swój wizerunek, tworzyć argumenty, występować przed kamerą, nagrywać podcasty… i wiele, wiele więcej.

 1. Do kogo skierowany jest projekt?

Do młodych i ambitnych ludzi, którzy w przyszłości planują być aktywnymi uczestnikami życia publicznego i biznesowego – chcą działać na rzecz swojego środowiska lokalnego i kraju. Do udziału w Akademii zakwalifikuje się łącznie 16 uczestników.

 1. Jak się zgłosić i do kiedy trwa rekrutacja?

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy podany przez organizatora. W procesie rekrutacji pod uwagę brane są odpowiedzi kandydata, a także jego CV. Istotną rolę odgrywają zainteresowania oraz chęci do rozwijania się w obszarze objętym zakresem kształcenia Akademii. Rekrutacja trwa do 24 stycznia 2020 roku. Organizator zastrzega możliwość zakończenia rekrutacji przed podanym terminem bez konieczności podawania powodu decyzji. Zakwalifikowanych uczestników poinformujemy o wynikach rekrutacji drogą mailową.

 1. Jaki jest koszt udziału w Akademii?

Koszt udziału w Akademii wynosi 300 zł. To jedyny koszt związany z udziałem w części merytorycznej Akademii. Wpłaty należy dokonać dopiero po zakwalifikowaniu na Akademię, zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od organizatora. W tej kwocie zapewniamy udział w 5 zjazdach, przekąski oraz udział w szkoleniu filmowym prowadzonym przez zewnętrzne, profesjonalne studio.

 1. Czy obecność jest obowiązkowa? Co w przypadku nieobecności?

Obecność na zajęciach jest obowiązkowa. Oczywiście, pojedyncza nieobecność może zostać usprawiedliwione przy podaniu uzasadnionych powodów.

 1. Jaki jest termin Akademii? Gdzie odbywają się zajęcia?

Przewidujemy pięć dwudniowych zjazdów (sobota-niedziela) w następujących terminach:

 • 22-23 lutego 2020
 • 7-8 marca 2020
 • 14-15 marca 2020
 • 4-5 kwietnia 2020
 • 18-19 kwietnia 2020

Zajęcia będą odbywać się w naszym klubie Świetlica Wolności (Nowy Świat 6/12, były Dom Partii, Warszawa). Z kolei ostatni zjazd zostanie przeprowadzony w profesjonalnym studio filmowym w Warszawie.

 1. W jakich godzinach będą odbywały się zajęcia?

Szczegółowy harmonogram każdego zjazdu przedstawimy wkrótce.

Wstępnie zajęcia w sobotę będą zaczynały się około godziny 11:00 i z przerwami będą trwały do około godziny 19:00. Po każdym zjeździe przewidujemy integrację 🙂

Z kolei w niedzielę zajęcia będą trwać od godziny 11:00 do 16:00.

 1. Kto będzie prowadził zajęcia?

Zajęcia będą prowadzone przez profesjonalnych trenerów oraz przedstawicieli biznesu oraz mediów z zakresu komunikacji, debatowania czy wystąpień publicznych.

Akademię uzupełni cykl elitarnych sobotnich wykładów z uznanymi osobami z wolnościowego i konserwatywnego środowiska.

Przewidujemy także niespodziankę, o której poinformujemy już wkrótce 🙂

 1. Jakie są warunki otrzymania certyfikatu?

Warunkiem jest obecność na wszystkich zajęciach, a w przypadku pojedynczej nieobecności jej usprawiedliwienie.

 1. Co gwarantuje udział w Akademii?

Podczas Akademii szczególny nacisk kładziony jest na praktyczne aspekty komunikacji społecznej, wystąpień publicznych, debatowanie. Stawiamy na kształcenie umiejętności praktycznych (autoprezentacja, retoryka, praca z kamerą) oraz postaw (proaktywność w działaniu, chęć by „robić coś więcej”). Udział w Akademii to również możliwość poznania ambitnych ludzi z całej Polski i nawiązania interesujących kontaktów, które pomogą w rozwoju kariery zawodowej. Ponadto po zakończeniu szkoleń każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat.

Inne wpisy tego autora

O przyszłości gotówki w naszym kraju zdecydują Polacy

W związku z postępem technologicznym, globalna rewolucja finansowa premiuje płatności bezgotówkowe. Ograniczanie fizycznej gotówki w obiegu gospodarczym jest niestety regulacyjnie wspierane przez polityków. Eksperci, którzy