Polska – Ukraina +

Doceniasz tę treść?

Bardzo dobre nowe otwarcie Prezydenta Andrzeja Dudy podczas wizyty na Ukrainie. Żeby się tylko na tym nie skończyło.
Teraz potrzeba:
(1) zakupy biznesów na Ukrainie, trzeba kupić MotorSicz i inne tego typu firmy, rozumiem, że PGNIG już zaczyna. Przy tak niskim koszcie pieniądza – warto się zadłużyć na strategiczne inwestycje na Ukrainie.
(2) uruchomić rządową agencję do mniejszych inwestycji prywatnych – informacja, pomoc na miejscu, gwarancje kredytowe. Szkoda by było, żeby jedynymi inwestycjami były norki, halal i kosher.
(3) 50 mln dolarów na 10 lat – dla ukraińskich producentów i reżyserów na filmy o Wołyniu, wydawców i historyków na książki, uniwersytetów i naukowców na sympozja i konferencje, dziennikarzy na artykuły.
Plus dalsze ciśnięcie sprawy ukraińskiej w UE i NATO. To że dzisiaj nie ma klimatu – nic nie znaczy. W 1988 roku dla Polski w tych sprawach klimat był 100 razy gorszy.

Inne wpisy tego autora

Czemu z Polską można robić co się chce?

W 2018 roku Francja wypowiedziała Polsce wojnę handlową i zaczęła systemowo prześladować polskie firmy we Francji, oczywiście szermując przy tym całym wachlarzem szczytnych haseł, o

Polexit w 9 krokach

 Z coraz większą litością i zażenowaniem patrzę na różne opinie dotyczące tzw. Polexitu.  Niby powszechne jest, że jak aktor czy kompozytor wypowiada się w sprawach