Przeciwnikom podatku przychodowego do sztambucha

Doceniasz tę treść?

Po publikacji mojego listu do Premiera z propozycją wprowadzenia podatku przychodowego, tradycyjnie odezwali się jego przeciwnicy.

Przeciw temu podatkowi ludzie są z 3 powodów:

1. Nie chcą płacić podatków i obecny CIT to umożliwia, gdyż jest to podatek dobrowolny. Niektórzy w przyszłym roku będą obchodzić 30-lecie jego niepłacenia. No i ja to rozumiem – niby z jakiego powodu, ktoś miałby chcieć nagle płacić podatek, którego od 20 lat legalnie nie płaci?

2. Z powodu elementarnej nieznajomości gospodarki – twierdząc, że firmy o niskiej marżowości, będą miały „straty”. Tymczasem nawet najbardziej zatwardziały przedsiębiorca-kretyn, jest w stanie wliczyć KAŻDY podatek w cenę produktu i jego konkurencyjność nie będzie pogorszona, jeśli jego konkurencja będzie obciążona takim samym podatkiem o takiej samej wysokości.

3. Z głupoty.

Żeby na okrągło tego nie tłumaczyć – przygotowaliśmy kiedyś z kolegami Pytania i Odpowiedzi na ten temat. Zainteresowanych zachęcam do zapoznania się.

Inne wpisy tego autora

Czemu z Polską można robić co się chce?

W 2018 roku Francja wypowiedziała Polsce wojnę handlową i zaczęła systemowo prześladować polskie firmy we Francji, oczywiście szermując przy tym całym wachlarzem szczytnych haseł, o

Polexit w 9 krokach

 Z coraz większą litością i zażenowaniem patrzę na różne opinie dotyczące tzw. Polexitu.  Niby powszechne jest, że jak aktor czy kompozytor wypowiada się w sprawach