Prawne zagrożenia dla franczyz w Polsce

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

W praktyce gospodarczej spotykane są rozmaite modele systemów franczyzowych o bardzo różnych cechach. Wszystkie zawierają jednak pewien wspólny pakiet elementów, w skład którego wchodzi m.in. transfer know-how własności przemysłowej, intelektualnej i rozwiązań organizacyjnych od franczyzodawcy do franczyzobiorcy.
• Systemy franczyzowe umożliwiają dawcom na początkowym etapie rozwoju szybkie nabywanie skali potrzebnej do efektywnego działania, zaś na dalszych etapach – istotnie tańsze i skuteczne pokrywanie zasięgiem swojej marki coraz większego terytorium. Z punktu widzenia franczyzobiorców współpraca z operatorami systemów franczyzowych umożliwia wykorzystywanie rozpoznawalnej marki do potrzeb prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, a także sprawdzonych w praktyce biznesowej rozwiązań technologicznych i organizacyjnych, a w efekcie znaczne podwyższenie prawdopodobieństwa sukcesu.

 

POBIERZ

Inne wpisy tego autora

Czy polskie firmy podbiją Trójmorze?

Na poziomie politycznym Trójmorze to nośny koncept. Państwa regionu Europy Środkowej i Wschodniej – od Łotwy, przez Polskę po Chorwację, ale też Austrię – mają