Debata WEI: Szturm antykryzysowy – jak ratować polską gospodarkę?

Doceniasz tę treść?

 

Warsaw Enterprise Institute zaprasza na debatę pt. „Szturm antykryzysowy – jak ratować gospodarkę?” połączoną z prezentacją #RaportWEI pt. „Zawiniona Konieczność- globalny przegląd polityk gospodarczych uruchamianych w odpowiedzi na kryzys pandemiczny”.
Raport można pobrać TUTAJ
Mimo że „jesteśmy z rządu i chcemy Ci pomóc” to – jak przestrzegał Ronald Reagan – najbardziej złowrogie zapewnienie, jakie można usłyszeć, to w trakcie pandemii koronawirusa rządowa pomoc dla gospodarki wydaje się nieodzowna. Warsaw Enterprise Institute opublikował raport „Zawiniona konieczność”, w którym przyjrzał się pakietom antykryzysowym wdrażanym na świecie. W trakcie debaty z ekonomistami oraz przedstawicielami rządu i branż dotkniętych kryzysem postaramy się ocenić, które z tych działań są najskuteczniejsze i jak polski rząd powinien pomagać firmom, jeśli wirus „nie odpuści” i pandemia będzie się przedłużać.

W debacie wezmą udział:

  • Marek Niedużak – wiceminister rozwoju, pracy i technologii
  • Dr hab. Mateusz Machaj – ekonomista, Uniwersytet Wrocławski
  • Piotr Palutkiewicz – ekonomista, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
  • Tomasz Napiórkowski – prezes Polskiej Federacji Fitness
  • Michał Banaś – Warsaw Enterprise Institute, współautor raportu
  • Sebastian Stodolak (moderator) – Szef Departamentu Badań i Analiz WEI.

Zapraszamy!

Inne wpisy tego autora

O przyszłości gotówki w naszym kraju zdecydują Polacy

W związku z postępem technologicznym, globalna rewolucja finansowa premiuje płatności bezgotówkowe. Ograniczanie fizycznej gotówki w obiegu gospodarczym jest niestety regulacyjnie wspierane przez polityków. Eksperci, którzy