Debata o wolności słowa

Doceniasz tę treść?

W poniedziałek, 27 września obchodziliśmy 30. rocznicę śmierci Stefana Kisielewskiego. Z tej okazji w Świetlicy Wolności zorganizowaliśmy debatę pt. „Co na to Kisiel? Debata o wolności słowa”. Gościem honorowym był Jerzy Kisielewski, syn Kisiela.

W 30. rocznicę śmierci największego nonkonformisty PRL-u i apostoła zdrowego rozsądku Stefana Kisielewskiego rozmawialiśmy o wolności słowa, o którą Kisiel walczył przez całe swoje życie. Co powiedziałby nt. lewicowej cancel culture? Polityki cenzury na social mediach? Coraz większej rządowej propagandzie uprawianej za pomocą mediów narodowych? Karaniu za mowę nienawiści? Tego możemy się tylko domyślać.
Zaproszeni przez Warsaw Enterprise Institute goście dyskutowali o tym, czy zakres wolności słowa w Polsce jest odpowiednio wysoki i przede wszystkim, czy jest ona odpowiednio zabezpieczona. A może wolne słowo jest pod ostrzałem i potrzebuje całego legionu publicystów i intelektualistów, którzy tak, jak Kisiel stanęliby ponownie w jego obronie?
W debacie udział wzięli: Tomasz Wróblewski – Prezes Warsaw Enterprise Institute, Jerzy Kisielewski – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, Rafał Trzeciakowski – ekonomista FOR, członek Towarzystwa Ekonomistów Polskich, Łukasz Warzecha – dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i Paweł Dobrowolski – główny ekonomista PFR, w latach 2011-–2013 Prezes Forum Obywatelskiego Rozwoju. Moderatorem spotkania był Sebastian Stodolak – Wiceprezes Warsaw Enterprise Institute.
Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli tego dnia pojawić się w Świetlicy Wolności!

Inne wpisy tego autora