Debata WEI „W świecie awatarów. Wirtualna rzeczywistość – realny biznes.”

Doceniasz tę treść?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Warsaw Enterprise Institute zorganizowało debatę pt. ” W świecie awatarów. Wirtualna rzeczywistość – realny biznes.”

Facebook ogłosił prace nad “metawersum”, nowym internetem, który odbieramy za pośrednictwem m.in. virtual reality i augmented reality (rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej). Metawersum nie będzie jednak dziełem wyłącznie społecznościowego giganta. Rozwiązania w tej dziedzinie powstają i są komercjalizowane już dzisiaj i to nie tylko w branży gier komputerowych. Wirtualna rzeczywistość umożliwia już robienie zakupów, uczestnictwo w imprezach klubowych, czy… inwestycje w cyfrowe nieruchomości. W oparciu o technologie jeszcze nie tak dawno znane wyłącznie z filmów sci-fiction powstają kolejne narzędzia skierowane do konsumentów, którzy dzięki nim coraz głębiej zanurzają się w świat awatarów.

W Eksperckim gronie odpowiedzieliśmy na pytania : jak zaawansowany jest ten proces? co go ogranicza, a co może przyśpieszyć?, jaką rolę odgrywają technologie wirtualne, jeśli chodzi o naszą relację ze światem rzeczywistym a innymi ludźmi?, czy można w sposób konstruktywny i pożyteczny połączyć „wirtual” z „realem?” oraz wreszcie – czy polscy przedsiębiorcy mogą na tym zupełnie nowym i powstającym na naszych oczach runku odegrać rolę, dostarczając własne rozwiązania i aplikacje? 

W dyskusji wzięli udział:  Jakub Kobosko – Prezes Dream-IT, Marcin Olender – Menadżera ds. Polityk Publicznych i Relacji Rządowych dla regionu centralnej i wschodniej Europy w polskim oddziale Google, Rafał Jaczyński – regionalny dyrektor ds. cyberbezpieczeństwa w HUAWEI Polska, Brigida Dzidek- CEO at Haptology, Piotr Baczyński – CEO Immersion VR. Moderatorem spotkania był Sebastian Stodolak, Wiceprezes WEI.

Inne wpisy tego autora

Nieczęsto, ale słuchają!

Podpisane wczoraj (20 stycznia br.) przez Ministra Rolnictwa rozporządzenie ws. prowadzenia schronisk dla zwierząt realizuje część z postulatów, które przedstawiliśmy w petycji z lipca 2021