Polski Koncern Multienergetyczny – Droga do fuzji

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Warunkowa zgoda Komisji Europejskiej na połączenie PKN ORLEN z GRUPĄ LOTOS otworzyła przed polskim rynkiem nowe możliwości rozwoju, adekwatne do obecnej sytuacji rynkowej. Wielki, multienergetyczny koncern, który powstanie z połączenia aktywów płockiej i gdańskiej grupy, a następnie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa pozwoli stawić czoła wyzwaniom stojącym przed energetyką, nie tylko polską, ale i europejską.

Transformacja sektora dokonująca się na naszych oczach, która wyraźnie przyspieszyła, będzie wymagała nie tylko wielkich funduszy, ale również nowych pomysłów, kompetentnych ludzi, niezwykłej energii i determinacji. Energetyka coraz mocniej opierająca się na źródłach nisko- lub zero emisyjnych, stworzy nowe miejsca pracy i pozwoli zaspokoić ambicje kolejnych roczników wchodzących na nasz rynek, szukających wyzwań, pragnących realizować w Polsce swoje plany zawodowe.

POBIERZ

Inne wpisy tego autora

Czy polskie firmy podbiją Trójmorze?

Na poziomie politycznym Trójmorze to nośny koncept. Państwa regionu Europy Środkowej i Wschodniej – od Łotwy, przez Polskę po Chorwację, ale też Austrię – mają