Zachowanie kursów akcji spółek giełdowych

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

To nie będzie zbyt patetyczne, gdy stwierdzimy, że rok 2020 przejdzie do historii ludzkości. Wszystko przez pandemię COVID-19 (z j. ang.: Coronavirus Disease 2019). Jest to określenie ostrej choroby zakaźnej układu oddechowego, którą wywołuje zakażenie organizmu koronawirusem SARS-CoV-2. Ta choroba została rozpoznana i opisana po raz pierwszy w grudniu 2019 roku w środkowych Chinach, a dokładnie w mieście Wuhan, w prowincji Hubei.

Już 10 stycznia 2020 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzegała przed nowym koronawirusem, a 30 stycznia 2020 roku ogłosiła stan zagrożenia dla zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym, na skutek epidemii COVID-19. Dnia 11 marca 2020 WHO uznała serię zachorowań na COVID-19, występującą od grudnia 2019 roku, za pandemię. Reszta jest historią, która wciąż pisze się na naszych oczach. Chiny zostały jako pierwsze poważnie dotknięte pandemią. To w tym kraju, jako pierwszym na świecie, wprowadzono tzw. lockdown (czyli kwarantannę obejmującą znaczne terytorium, która ogranicza poruszanie się i działania ludności), którego smak poznały w późniejszym terminie niemal wszystkie społeczności globu. I to właśnie chińska giełda papierów wartościowych jako pierwsza doświadczyła szybkiego i głębokiego krachu, co powtórzyły chwilę po niej inne giełdy.

POBIERZ

Inne wpisy tego autora

Czy sztuka może polubić się z rynkiem?

Czy sztuka może polubić się z rynkiem? Na to pytanie odpowiedzieliśmy wczoraj podczas kolejnego już spotkania otwartego sympatyków WEI, które połączone było z wystawą dzieł