Jak Kali powołać sędziego, to dobry uczynek

Jak Kali powołać sędziego, to dobry uczynek

Doceniasz tę treść?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Robert Gwiazdowski w swoim felietonie dla portalu Interia Biznes pisze:

Naczelny Sąd Administracyjny wydaje nie tylko wyroki w sprawach podatkowych, o których tu ciągle piszę. Ale to, jakie wyroki wydaje w tych innych sprawach, pozwala przypuszczać, jakie wyroki może wydawać w sprawach podatkowych.

W wyrokach z dnia 4 listopada 2021 roku (III FSK 3626/21, III FSK 4104/21) NSA uznał, że nawet jak procedura wyboru sędziego NSA (to ważne że NSA – chyba) przez Krajową Radę Sądownictwa była „nie teges”, ale Prezydent powołał wskazanego mu przez KRS kandydata na sędziego NSA. to jest on nie tylko „sędzią Rzeczypospolitej Polskiej” i sędzią europejskim w rozumieniu art. 2 i art. 19 ust. 1 traktatu o Unii Europejskiej oraz art. 6 ust. 1-3 TUE w związku z art. 47 Karty Praw Podstawowych, a także art. 6 ust. 1 konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności”.

Jeśli chcesz przeczytać więcej, kliknij TUTAJ

Inne wpisy tego autora

Gwiazdowski: Lata z Wielkim Bratem

Robert Gwiazdowski w swoim felietonie dla „Rzeczpospolitej” pisze: Dziś się okazuje, że inwigilacja jest niebezpieczna, bo władza inwigiluje Pegasusem nie tylko zwykłych obywateli, ale i

Gwiazdowski: Podsłuchy na święta

Robert Gwiazdowski w swoim felietonie dla „Rzeczpospolitej” pisze: Mamy kolejną aferę podsłuchową. Więc przypomnę, że prawo do stosowania podsłuchów ma w Polsce aż dziewięć służb.

Gwiazdowski: Kochany Święty Mikołaju!

Robert Gwiazdowski w swoim felietonie dla portalu Interia Biznes pisze: Nikt Cię chyba nie prosi, żebyś przyniósł mu pod choinkę trochę rozumu, bo to jedyna