Jak bogata jest Polska? WEI prezentuje Wskaźnik Bogactwa Narodów!

Doceniasz tę treść?

Warsaw Enterprise Institute zaprasza na Debatę prezentującą nasz autorski projekt pt. Wskaźnik Bogactwa Narodów! 

Sprawdźcie nasz licznik na stronie – www.wskaznik.wei.org.pl

Czy PKB per capita to najlepsza miara bogactwa? Teza ta budzi wątpliwości już od kilku dekad i wielu ekonomistów mierzy się ze stworzeniem lepszej alternatywy. Warsaw Enterprise Institute opracował własną – Wskaźnik Bogactwa Narodów. Oceniliśmy kraje Unii Europejskiej oraz Wielką Brytanię pod względem prywatnych wydatków w gospodarce, oraz jakości wydatków publicznych, które ocenialiśmy w 7 kategoriach (zdrowie, środowisko, obronność, bezpieczeństwo wewnętrzne, infrastruktura, edukacja, uczelnie wyższe). Autorem metody i wyliczeń WBN jest ekonomista Karol Zdybel. Sprawdź, na jakim miejscu w naszym rankingu uplasowała się Polska i posłuchaj, co mają na ten temat do powiedzenia eksperci.

W debacie wezmą udział:
 Karol Zdybel – autor Wskaźnika Bogactwa Narodów, ekonomista, konsultant strategiczny, doktorant w ramach programu European Doctorate in Law and Economics
Prof. Beata Javorcik – główna ekonomistka Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju
Bartosz Marczuk – Wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju
Tomasz Wróblewski – prezes Warsaw Enterprise Institute
Dr Maciej Bukowski – ekonomista, prezes WiseEuropa
Moderator: Sebastian Stodolak – Wiceprezes WEI
 

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.


 

Inne wpisy tego autora