Debata WEI: Cyberbezpieczeństwo – jak o nie zadbać?

Doceniasz tę treść?

Warsaw Enterprise Institute zaprasza na #DebataWEI pt. „Cyberpezpieczeństwo – jak o nie zadbać?”. Debata połączona będzie z prezentacją naszego najnowszego Raportu pt. „Jakie regulacje dla cyberbezpieczeństwwa?” autorstwa Dr. Mikołaja Barczentewicza oraz Macieja Trocia.

 

Raport można pobrać na: https://wei.org.pl/2021/dokumenty/raporty/admin/jakie-regulacje-dla-cyberbezpieczenstwa/

 

Atak na skrzynkę mailową Ministra Michała Dworczyka czy operacje przeprowadzone przeciwko polskim podmiotom w ramach akcji Ghostwriter, utwierdzają nas w przekonaniu, że zapewnienie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni jest jednym z najważniejszych wyzwań stojącymi przed instytucjami państwowymi.
Państwo i prawo mają ważną rolę do odegrania w cyberbezpieczeństwie, jednak musimy wystrzegać się pozornie atrakcyjnej iluzji, iż bezpieczeństwo sieci można osiągnąć poprzez szczegółowe wymogi prawne. Zagrożenia w cyberprzestrzeni ewoluują w tak szybkim tempie, że próby szczegółowego odgórnego planowania przyniosą więcej kosztów niż korzyści. Warsaw Enterprise Institute w Raporcie autorstwa dr. Mikołaja Barczentewicza oraz Macieja Trocia, sugeruje rozważenie anglosaskiego podejścia do regulacji cyberprzestrzeni, poprzez usprawnienie odpowiedzialności odszkodowawczej i wykorzystania w tym celu sił rynkowych.

 

W debacie wezmą udział:
 Juliusz Brzostek – Dyrektor ds. cyberbezpieczeństwa, NASK Państwowy Instytut Badawczy
 Dr Sylwia Gliwa – Zastępczyni redaktora naczelnego CyberDefence24
 Dr Andrzej Kozłowski – analityk Instytutu Kościuszki, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa
 Dr Mikołaj Barczentewicz – Wykładowca prawa (Senior Lecturer) na University of Surrey, dyrektor badań w Surrey Law and Technology Hub, Research Associate University of Oxford Centre for Technology and Global Affairs (współautor Raportu)
 Piotr Mieczkowski – Dyrektor Fundacji Digital Poland
 Tomasz Wróblewski – Prezes Warsaw Enterprise Institute
Maciej Troć (moderator) – Doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (współautor Raportu)

Inne wpisy tego autora

Ukraińskie spółki notują wzrosty na GPW

– Po weekendowej kontrofensywie w okręgu charkowskim w poniedziałek, 12 września, indeksy otworzyły się dawno niewidzianą luką wzrostową na Giełdzie Papierów Wartościowych. Mówimy tutaj o