Debata WEI: Urzędnicy w pułapkach myślenia. Jak usprawnić administrację?

Doceniasz tę treść?

Warsaw Enterprise Institute zaprasza na #DebataWEI, pt. Urzędnicy w pułapkach myślenia. Jak ulepszyć administrację? Debata połączona będzie z prezentacją #RaportWEI, pt. „Poszturchiwanie urzędników – interwencje behawioralne jak sposób na usprawnienie administracji publicznej”.
Raport dostępny będzie w dniu debaty.
Czy w Polsce mamy zbyt wielu urzędników? Możliwe, ale to nie ta debata. Zaproszeni przez WEI ekspercie będą dyskutować, co zrobić, żeby ci urzędnicy, których mamy wykonywali lepiej swoją pracę. Debata odbędzie się w związku z publikacją specjalnego raportu specjalnym WEI „Poszturchiwanie urzędników”. Autor raportu, ekonomista dr Radosław Zyzik z Uczelni Ignatianum, tłumaczy w nim, że administrację publiczną można usprawnić, stosując najnowsze wyniki badań ekonomii behawioralnej. Dotąd rządy stosowały je paternalistycznie, by wpływać na obywateli. Czas, by zastosowały je wobec samych siebie.
W debacie wzięli udział:
Dr Radosław Zyzik – ekonomista behawioralny, Akademia Ignatianum w Krakowie, autor raportu
 Dr Agnieszka Wincewicz-Price – kierownik zespołu ekonomii behawioralnej w Polskim Instytucie Ekonomicznym
Piotr Palutkiewicz – ekonomista, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
 Jakub Krawiec – psycholog behawioralny, Uniwersytet SWPS
 Tomasz Wrólewski – Prezes Warsaw Enterprise Institute
 Sebastian Stodolak (moderator) – Szef Departamentu Badań i Analiz WEI

Inne wpisy tego autora

Ukraińskie spółki notują wzrosty na GPW

– Po weekendowej kontrofensywie w okręgu charkowskim w poniedziałek, 12 września, indeksy otworzyły się dawno niewidzianą luką wzrostową na Giełdzie Papierów Wartościowych. Mówimy tutaj o