Adam Eberhardt został powołany na stanowisko Wiceprezesa WEI i Rektora uczelni WEI!

Doceniasz tę treść?

Adam Eberhardt został powołany na funkcję Wiceprezesa Warsaw Enterprise Institute! Będzie on także Rektorem uczelni, nad której powstaniem pracuje WEI. Adam Eberhardt będzie odpowiedzialny za stworzenie nowej unikalnej międzynarodowej placówki, która ma dostarczać wysoko wykwalifikowane kadry dla wojska, biznesu i sektora publicznego.

Adam Eberhardt urodził się w 1975 r., jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, doktorem nauk politycznych, ekspertem w zakresie problematyki międzynarodowej. Związany zawodowo z Ośrodkiem Studiów Wschodnich przez ponad 20 lat. W latach 1999–2000 analityk ds. polityki zagranicznej Rosji. W latach 2008–2016 wicedyrektor Ośrodka. W 2016 r. powołany przez Prezesa Rady Ministrów na stanowisko dyrektora OSW. Pracował również m.in. jako szef badań i analiz w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych oraz jako stały korespondent Polskiej Agencji Prasowej w Moskwie. Wykładał w Akademii Dyplomatycznej dla słuchaczy aplikacji dyplomatyczno-konsularnej MSZ, w Collegium Civitas, w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego oraz gościnnie na uniwersytetach i w think tankach europejskich, amerykańskich i azjatyckich. Za osiągnięcia w pracy zawodowej i działalności społecznej odznaczony w 2015 r. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski – Polonia Restituta.

– Po 15 latach pracy doradczej dla administracji państwowej w ramach OSW, podejmuję się nowych wyzwań. Jestem przekonany, że potrzebujemy w Polsce nowej jakości kształcenia specjalistów w zakresie strategii i bezpieczeństwa. Chciałbym wraz z koleżankami i kolegami z WEI dołożyć swoją cegiełkę na tym polu – tłumaczy Adam Eberhardt.

Warsaw Enterprise Institute pozostaje jednym z najbardziej aktywnych think tanków w kraju. W pierwszym półroczu tego roku Fundacja opublikowała aż 14 raportów, stworzyła 24 analizy, a także opracowała 13 stanowisk. Ponadto komunikaty WEI docierały do prawie 400 milionów odbiorców za pośrednictwem mediów społecznościowych i mediów tradycyjnych, a pracownicy oraz eksperci WEI mieli aż 1527 cytowań! Jak tłumaczy Tomasz Wróblewski, prezes WEI: Obecność w Adama Eberhardta w WEI to dla nas nowe otwarcie w historii Fundacji zarówno z uwagi na wyzwanie, jakim będzie nowa uczelnia, jak i na osobę samego Adama, która jest gwarantem sukcesu. 

Fundacja Warsaw Enterprise Institute powstała w 2014 roku. Koncentruje się na czterech obszarach kluczowych dla otoczenia biznesowego i poprawy dobrobytu Polski: państwa i prawa, bezpieczeństwa, gospodarki, demografii. Fundacja w ostatnim czasie bardzo prężnie się rozwija i aktywnie działa w obszarze bezpieczeństwa międzynarodowego. W najbliższym czasie będzie bardziej koncentrować się na kwestiach związanych z edukacją w tym zakresie. Wynika to z trudnej i zmieniającej się sytuacji geopolitycznej w naszym regionie i na świecie. Ta zmiana z pewnością wpisuje się w realizację tego celu.

Ten tekst powstał m.in. dzięki wsparciu naszych Czytelników. Wesprzyj nas.

Inne wpisy tego autora

AI: Polska (i Unia) strzela sobie w kolano

Branża AI stanowi dla Polski olbrzymią szansę rozwojową ze względu m.in. na bardzo duży zasób świetnie wykształconych programistów. Niestety, Unia Europejska tworzy prawo, które może