Palutkiewicz: Polska wyjdzie z kryzysu silniejsza

Doceniasz tę treść?

Piotr Palutkiewicz w rozmowie z red. Oliverem Pochwatem ocenił, czy sankcje gospodarcze nakładane na Rosję w związku z atakiem na Ukrainę są skuteczne.

Unia Europejska wobec ataku Rosji na Ukrainę uzgodniła sześć pakietów sankcji wobec agresora. Obejmują one przede wszystkim zamrożenie rosyjskich aktywów, zakaz wizowy dla rosyjskich oligarchów i polityków, kontrolę eksportu do Rosji, zamrożenie aktywów banków centralnych, odłączanie rosyjskich banków od systemu SWIFT oraz zakaz importu rosyjskiego węgla i ropy.

Sankcje nakładane na Rosję są skuteczne. Oczywiście nie jest tak, że z miesiąca na miesiąc zobaczymy kompletną katastrofę rosyjskiej gospodarki. Są już pewne sygnały pokazujące, że mamy do czynienia z poważnym kryzysem w tamtej gospodarce. Oczywiście propagandowa machina rosyjska robi wszystko, aby takie informacje nie przedarły się do opinii publicznej. Wiemy, że inflacja w Rosji może sięgnąć do 23 proc., a 2 mln osób może stracić prace, przez sankcje – powiedział Piotr Palutkiewicz w „Świecie Rolnika”.

Kliknij TUTAJ, by obejrzeć cały wywiad.

Inne wpisy tego autora

Polska gospodarka nabiera rozpędu

– Polska gospodarka konsekwentnie rośnie od 30 lat. Notujemy każdego roku rekordowe wskaźniki i przyczyn tego zjawiska może być wiele – mówi Piotr Palutkiewicz w

Bo u nas w gminie dobrze jest

Kolejne światowe rankingi dostarczają danych mówiących o niebywałym sukcesie i potencjale do dalszych wzrostów nie tylko całego naszego kraju, ale także naszych największych ośrodków miejskich.