Palutkiewicz: programy socjalne mają za zadanie kupować głosy wyborcze, a nie naprawiać nasze problemy

Doceniasz tę treść?

Piotr Palutkiewicz w programie „Popołudniówka” Radia 357 mówił o tym, że rząd wymyśla kolejne programy społeczne, ale one realnie nie rozwiązują naszych problemów gospodarczych. – One co prawda kupują głosy wyborcze, bo to jest de facto ukryty cel tych wszystkich programów socjalnych, natomiast nie przyczyniają się do naprawy żadnego problemu. Tak jak program 500+ miał poprawić dzietność (nie poprawił, chociaż poprawił sytuację materialną wielu rodzin), tak i trzynasta emerytura nie rozwiązała problemów polskiego systemu emerytalnego i jego niedofinansowania.

Wiceprezes WEI skomentował także koncepcję „dochodu bezwarunkowego”. – Ktoś na te pieniądze z budżetu będzie musiał pracować, a jeśli będziemy rozdawać pieniądze za niepracowanie, to kto będzie chciał pracować na tych, którzy nie będą chcieli pracować? Może tego rodzaju eksperymenty gdzieś się sprawdzają w krótkim okresie i w bardzo ograniczonej populacji, ale żaden współczesny kraj nie odważy się wprowadzić takiego programu. Tak naprawdę bogactwo bierze się z pracy, a nie z tego, że rząd nam daje pieniądze.

Całej audycji można posłuchać TUTAJ.

Inne wpisy tego autora

Polska gospodarka nabiera rozpędu

– Polska gospodarka konsekwentnie rośnie od 30 lat. Notujemy każdego roku rekordowe wskaźniki i przyczyn tego zjawiska może być wiele – mówi Piotr Palutkiewicz w

Bo u nas w gminie dobrze jest

Kolejne światowe rankingi dostarczają danych mówiących o niebywałym sukcesie i potencjale do dalszych wzrostów nie tylko całego naszego kraju, ale także naszych największych ośrodków miejskich.