Gwiazdowski: Reprywatyzacja i praworządność

02fa9d7e044500621d3819472416

Doceniasz tę treść?

W najnowszym felietonie dla „Rzeczpospolitej” Robert Gwiazdowski pisze:

 

Dwie prawnicze informacje zaprzątnęły uwagę publiczności na początku tygodnia.

Pierwsza taka, że Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że decyzje o zwrocie znacjonalizowanych nieruchomości na rzecz handlarzy roszczeniami do nich, a nie właścicieli lub ich spadkobierców, są niezgodne z prawem, albowiem handlarze nie mogli być stroną postępowania zwrotowego.

Druga taka, że cztery europejskie organizacje sędziowskie skierowały do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej skargę o unieważnienie decyzji Rady Unii Europejskiej o zaakceptowaniu polskiego Krajowego Planu Odbudowy, albowiem ustalone przez Komisję Europejską z rządem PiS warunki (tzw. kamienie milowe) uwalniania z niego środków lekceważą wyroki sądów europejskich i nie wystarczają do zapewnienia niezależności sądów i niezawisłości sędziowskiej.

 

Cały felieton można przeczytać TUTAJ.

Inne wpisy tego autora

Gwiazdowski: Same hity

Czytam narzekania, dlaczego nie może być więcej HiT-ów – czyli podręczników do Historii i Teraźniejszości. Otóż dlatego, że hit to już był. W 2014 roku. A

Gwiazdowski: O rety, stagflacja!

W najnowszym felietonie dla Biznes Interia Robert Gwiazdowski pisze: Ma być w Polsce stagflacja. To takie zjawisko makroekonomniczne (a jakże) polegające na jednoczesnym występowaniu w

Gwiazdowski: Czeka nas naprawdę trudny czas

W najnowszym felietonie dla Biznes Interia Robert Gwiazdowski pisze: Błędy trudniej naprawiać niż ich nie popełniać. PiS wbrew wszystkim i wszystkiemu popełniał błąd za błędem.