Centrum Studiów Strategicznych – działamy!

Doceniasz tę treść?

Uruchomione przez Warsaw Enterprise Institute Centrum Studiów Strategicznych – nowy ośrodek ekspercko-doradczy w zakresie problematyki międzynarodowej – pełną parą ruszą ze swoją działalnością. Przygotowaliśmy dla Was szereg projektów, szkoleń i analiz, o których już niebawem będziemy Was na bieżąco informować. 

 

Centrum Studiów Strategicznych WEI

CSS jest ośrodkiem ekspercko-doradczym, działający w ramach Fundacji Warsaw Enterprise Institute. Oferuje usługi w zakresie analiz strategicznych i sektorowych, consultingu, kursów i szkoleń. Obszarem zainteresowań CSS WEI jest szeroko pojęty rozwój współpracy międzynarodowej – od współpracy gospodarczej i politycznej, biznesu, przedsiębiorczości i administracji, do energetyki oraz powiązań infrastrukturalnych na poziomie międzynarodowym, zwłaszcza w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Azji Wschodniej.

Szkolenia i ekspertyzy oferowane przez Centrum Studiów Strategicznych WEI w głównej mierze dotyczą problematyki bezpieczeństwa korporacyjnego, biznesu międzynarodowego i bezpieczeństwa międzynarodowego, i energetyki. Ponadto planowane jest uruchomienie projektów, finansowanych ze źródeł zewnętrznych, ukierunkowanych na wsparcie zarówno polskich przedsiębiorców, jak i rynku pracy na Ukrainie.

 

Jakie projekty będzie realizować Centrum Studiów Strategicznych WEI?

1. Serwis odbudowy Ukrainy

Stworzenie obecności wspierającej środowiska polskich przedsiębiorców w ośmiu zachodnich i centralnych obwodach Ukrainy: lwowskim, wołyńskim, rówieńskim, tarnopolskim, iwanofrankiwskim, żytomierskim, chmielnickim, winnickim oraz biura koordynacyjnego w Kijowie w celu wypracowania kompetencji i znajomości rynku ukraińskiego po stronie polskich firm, co wpłynie na ich zdolność do realizacji projektów inwestycyjnych na terytorium Ukrainy.

2. Ukrainian Veterans Academy: Personal Development Program

Wsparcie ukraińskich żołnierzy oraz oficerów, walczących wcześniej na froncie, w zdobyciu kompetencji niezbędnych do odnalezienia się na rynku pracy. Oferowane będą szkolenia e-learningowe ułatwiające przekwalifikowanie się w celu stworzenia i prowadzenia własnego biznesu, znalezienia nowego zatrudnienia, w tym w administracji rządowej i samorządowej na Ukrainie. Udział w programie szkoleń będzie dla odchodzących ze służby żołnierzy ukraińskich całkowicie bezpłatny.

3. Polska-Azja Wschodnia: bezpieczeństwo i gospodarka

Stworzenie w Centrum Studiów Strategicznych WEI kompetentnego programu eksperckiego w obszarze współpracy z rozwiniętymi krajami regionu Azji Wschodniej (Japonia, Rep. Korei, Singapur oraz Tajwan) celem promocji Polski i wzmacnianie jej wizerunku międzynarodowego, zarówno w dziadzinie atrakcyjności gospodarczej, jak i znaczenia politycznego.

 

Gdzie znaleźć Centrum Studiów Strategicznych WEI?

Strona www

Facebook

LinkedIn

Twitter

Inne wpisy tego autora