Centrum Studiów Strategicznych – nowy projekt Fundacji WEI

Doceniasz tę treść?

6 lutego 2023 r. w Świetlicy Wolności odbyła się inauguracja Centrum Studiów Strategicznych – nowego ośrodka ekspercko-doradczego w zakresie problematyki międzynarodowej, które będzie działać w ramach Fundacji Warsaw Enterprise Institute. Dyrektorem CSS został dr Adam Eberhardt, specjalista ds. wschodnioeuropejskich, pełniący zarazem funkcję wiceprezesa WEI. Centrum będzie świadczyć usługi w zakresie analiz strategicznych i sektorowych.

Oferta CSS WEI dla biznesu i administracji państwowej obejmuje również consulting, a także szeroką ofertę kursów i szkoleń. Główne obszary tematyczne, w których będzie się specjalizować Centrum to bezpieczeństwo, energetyka, przedsiębiorczość oraz powiązania infrastrukturalne. Więcej informacji o Centrum można przeczytać na naszej podstronie: wei.org.pl/css.

– Ciekawi nas cały świat, ale na pierwszym etapie funkcjonowania Centrum chcemy się skoncentrować na problematyce ukraińskiej, kluczowej z punktu widzenia bezpieczeństwa i interesów Polski – powiedział na spotkaniu inauguracyjnym dyr. Eberhardt. „Wdrażamy dwa duże projekty. Pierwszy to działania mające wspierać udział naszego kraju w powojennej odbudowie Ukrainy poprzez analizę potencjału i tworzenie powiązań polskich i ukraińskich środowisk biznesowych, szczególnie na zachodniej Ukrainie. Drugi duży projekt to oferta bezpłatnych szkoleń dla ukraińskich weteranów wojennych, mająca pomóc im wrócić na rynek pracy”.

Centrum Studiów Strategicznych WEI planuje zaangażować się również w projekty międzynarodowe z partnerami środkowoeuropejskimi, amerykańskimi i dalekowschodnimi.

Do tej pory koncentrowaliśmy się w WEI głównie na kwestiach gospodarczych i społecznych. Jesteśmy przekonani, że kierowany przez Adama Eberhardta CSS wydatnie wzmocni naszą ekspertyzę międzynarodową – powiedział prezes WEI Tomasz Wróblewski.

Mocno trzymam kciuki za sukces Centrum. Polska polityka zagraniczna potrzebuje kompetencji i zaangażowania organizacji pozarządowych. Patrząc na państwa energię, doświadczenie oraz ambitne plany jestem przekonany, że razem sprostamy olbrzymim wyzwaniom, jakie stoją przed nami – powiedział podczas inauguracji Centrum Studiów Strategicznych min. Arkady Rzegocki, Szef Służby Zagranicznej.

Inne wpisy tego autora

O przyszłości gotówki w naszym kraju zdecydują Polacy

W związku z postępem technologicznym, globalna rewolucja finansowa premiuje płatności bezgotówkowe. Ograniczanie fizycznej gotówki w obiegu gospodarczym jest niestety regulacyjnie wspierane przez polityków. Eksperci, którzy