Czy producenci tytoniu padną ofiarą szkodliwej polityki międzynarodowej?

Doceniasz tę treść?

Szkodliwa polityka międzynarodowa sprawia, że polscy producenci tytoniu coraz bardziej obawiają się o własną przyszłość. Całej sytuacji nie pomaga fakt niezrozumienia problemu przez unijnych, a także krajowych polityków. Dodatkowo pod płaszczykiem prozdrowotności rozgrywane są wielomiliardowe interesy ze strony Chin, które również w konsekwencji uderzą w polski sektor tytoniowy.

“Organizacje międzynarodowe takie jak Komisja Europejska, a także polityka poszczególnych państw wypiera tytoń i palenie papierosów z naszego życia. Jednak istnieją alternatywy ku temu, żeby jednak zachować tym producentom tytoniu ciągłość działania. Problemem jest jednak fakt, że nie do końca jest to rozumiane zarówno przez organizacje międzynarodowe jak i przez nasz rząd. Dlatego jest wiele do zrobienia, aby ci plantatorzy mogli spać spokojnie, ponieważ ta branża pomimo wszystko jest nadal perspektywiczna w naszym kraju” – wyjaśnia Piotr Palutkiewicz, wiceprezes Warsaw Enterprise Institute.

 

Całość artykułu możecie przeczytać TUTAJ.

Inne wpisy tego autora

Polska gospodarka nabiera rozpędu

– Polska gospodarka konsekwentnie rośnie od 30 lat. Notujemy każdego roku rekordowe wskaźniki i przyczyn tego zjawiska może być wiele – mówi Piotr Palutkiewicz w

Bo u nas w gminie dobrze jest

Kolejne światowe rankingi dostarczają danych mówiących o niebywałym sukcesie i potencjale do dalszych wzrostów nie tylko całego naszego kraju, ale także naszych największych ośrodków miejskich.