Rosnące koszty płacy tylko przyspieszają digitalizację sprzedaży

Doceniasz tę treść?

Kasy samoobsługowe można spotkać w przeróżnych sklepach. Na wdrożenie takich urządzeń zdecydowali się przedstawiciele Biedronki, Lidla, Auchan, Carrefoura czy Kauflandu. Generalnie z kas samoobsługowych korzysta sporo osób. Nie brakuje takich, którzy uważają to rozwiązanie za bardzo wygodne. Część klientów twierdzi natomiast, że z tytułu wyręczania kasjerów przydzielane powinny być rabaty. Czy jest szansa na wdrożenie takich profitów?

Oczywiście, może nam się wydawać, że jako klienci wykonujemy pracę kasjerów i powinniśmy dostawać z tego tytułu rabat. Kasy samoobsługowe pozwalają sklepom uzyskiwać większą rentowność i zmniejszać zatrudnienie kasjerów, których to zresztą coraz trudniej znaleźć na polskim rynku pracy. Rosnące koszty płacy tylko przyspieszają digitalizację sprzedaży – powiedział Piotr Palutkiewicz, wiceprezes Warsaw Enterprise Institute dla portalu O2.pl. – Sklepy nie muszą dawać nam dodatkowych bodźców do samodzielnego skasowania produktów, ponieważ sami wybieramy te kasy bez dodatkowych premii finansowych – ocenił.
Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

Inne wpisy tego autora

Polska gospodarka nabiera rozpędu

– Polska gospodarka konsekwentnie rośnie od 30 lat. Notujemy każdego roku rekordowe wskaźniki i przyczyn tego zjawiska może być wiele – mówi Piotr Palutkiewicz w

Bo u nas w gminie dobrze jest

Kolejne światowe rankingi dostarczają danych mówiących o niebywałym sukcesie i potencjale do dalszych wzrostów nie tylko całego naszego kraju, ale także naszych największych ośrodków miejskich.