Kongres „(Nie)świadomy Konsument 2024” z okazji Światowego Dnia Konsumenta

Doceniasz tę treść?

Fundacja Warsaw Enterprise Institute objęła honorowy patronat nad Kongresem „(Nie)świadomy Konsument 2024” organizowanym przez Fundację Forum Konsumentów z okazji Światowego Dnia Konsumenta. Kongres odbędzie się 13 marca 2024 roku w sali Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa w Widok Towers (Aleje Jerozolimskie 44, sala Urzędu Miasta). Celem spotkania będzie zdefiniowanie i przedstawienie obrazu dzisiejszych konsumentów i konsumentek w kontekście ich świadomości konsumenckiej oraz wyzwań stojących przed organizacjami chcącymi wychodzić naprzeciw ich potrzebom.

W ramach wydarzenia odbędzie się dyskusja przedstawicieli organizacji konsumenckich, nauki, biznesu i decydentów, która ma także na celu obalenie pewnych obowiązujących mitów dotyczących poziomu świadomości konsumentów, by trafnie adresować przyszłe działania mające na celu budowanie sprawczej społeczności konsumentów i konsumentek korzystających ze swoich praw, ale także możliwości wynikających z faktu bycia konsumentami w myśl stwierdzenia „mój portfel – mój głos”. Aktywna społeczność konsumencka to impuls do rozwoju gospodarki, w tym konkurencyjności podmiotów. To także możliwość wpływania na zasady i wartości obowiązujące na rynku świadczonych produktów i usług.

Wydarzenie podzielone zostało na 3 debaty oraz wystąpienia indywidualne:

  1. Wiem, że nic nie wiem, czyli (Nie) świadomy konsument?
  2. Konsumenci w świecie nadmiaru informacji i produktów, presji, utraty zaufania i poczucia zagrożenia. Gdzie i jakich szukają informacji?
  3. Konsumenci przyszłości.

Udział w Kongresie jest bezpłatny, a całe wydarzenie odbywać się będzie w formule hybrydowej – stacjonarnie i online po wcześniejszej rejestracji na stronie: www.swiatowydzienkonsumenta.pl. Zapraszamy!

Inne wpisy tego autora

O przyszłości gotówki w naszym kraju zdecydują Polacy

W związku z postępem technologicznym, globalna rewolucja finansowa premiuje płatności bezgotówkowe. Ograniczanie fizycznej gotówki w obiegu gospodarczym jest niestety regulacyjnie wspierane przez polityków. Eksperci, którzy