Zaproszenie do udziału w seminarium „Integracja europejska na kołach. Wyzwania i możliwości dla transportu drogowego na Ukrainie i w Polsce”

Doceniasz tę treść?

Warsaw Enterprise Institute oraz Institute for Economic Research and Policy Consulting (IER) zapraszają do udziału w seminarium „Integracja europejska na kołach. Wyzwania i możliwości dla transportu drogowego na Ukrainie i w Polsce”, które odbędzie się online na platformie ZOOM w środę, 17 kwietnia 2024 r., w godzinach 11:00–12:30 (czasu polskiego).

Ukraina złożyła wniosek o członkostwo w UE w lutym 2022 r., a w czerwcu 2022 r. uzyskała status kandydata do UE. W grudniu 2023 r. przywódcy UE podjęli decyzję o rozpoczęciu negocjacji akcesyjnych. Transport drogowy jest istotnym sektorem gospodarki europejskiej i obszarem, w którym zasady integracji europejskiej budzą wiele kontrowersji, a także potencjalnym obszarem sporów konkurencyjnych między polskimi i ukraińskimi przedsiębiorcami.

W dyskusji udział wezmą:

 • Andrzej Bogdanowicz, ekspert transportu drogowego. b. Dyrektor Departamentu Transportu Drogowego w Ministerstwie Transportu,
 • Piotr Litwiński, Przewodniczący Zarządu Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego,
 • Piotr Prudzyński, Prezes Zarządu Direx Group,
 • Valentyna Malchevska, Dyrektor Departamentu Polityki Transportowej, Stowarzyszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych Ukrainy,
 • Serhiy Nechay, Dyrektor, Transpele,
 • Iryna Kosse, ekspert transportu drogowego, Główny analityk IER.

Zapraszamy do udziału w dyskusji na następujące tematy:

 • Jakie są główne wyzwania związane z dostosowaniem ukraińskich pojazdów do standardów europejskich?
 • W jaki sposób innowacje technologiczne mogą poprawić wydajność i bezpieczeństwo ukraińskiego transportu w kontekście integracji europejskiej?
 • W jaki sposób ukraiński sektor transportowy może wykorzystać doświadczenia Polski do swojego rozwoju i integracji z Unią Europejską?
 • Jakie przeszkody i wyzwania stoją przed ukraińskimi firmami transportowymi wchodzącymi na polski rynek i rynki innych krajów UE?
 • Jakie możliwości otwierają się przed ukraińskimi firmami transportowymi w zakresie zbliżenia do europejskich standardów i przepisów?
 • Czy są przykłady udanej współpracy między ukraińskimi i polskimi firmami w branży transportowej?

Zapraszamy do rejestracji:   https://forms.office.com/e/WUcBBg3BVA

Po rejestracji otrzymacie Państwo wiadomość e-mail z potwierdzeniem zawierającą informacje o debacie za pośrednictwem platformy ZOOM. Przewidujemy tłumaczenie polsko-ukraińskie.

 

Seminarium jest realizowane w ramach projektu „Ukraińska droga do Unii Europejskiej. Polskie doświadczenia” finansowanego wspólnie przez Foundation Open Society Institute oraz International Renaissance Foundation.

Inne wpisy tego autora

O przyszłości gotówki w naszym kraju zdecydują Polacy

W związku z postępem technologicznym, globalna rewolucja finansowa premiuje płatności bezgotówkowe. Ograniczanie fizycznej gotówki w obiegu gospodarczym jest niestety regulacyjnie wspierane przez polityków. Eksperci, którzy