Szanse na wygraną Trumpa w wyborach prezydenckich są duże i z każdym dniem rosną

Doceniasz tę treść?

Nie jesteśmy pewni czy Trump rzeczywiście zwycięży w wyborach prezydenckich. Jak pamiętamy poprzednią prezydenturę Donalda Trumpa, to ona dla naszego regionu była pozytywna, zwiększyła się bowiem m.in. obecność Stanów Zjednoczonych na wschodniej flance NATO. Oczywiście przy każdej konferencji prasowej Trumpa drżeliśmy na to, co on powie, natomiast jeżeli chodzi o realną politykę, to Polska na niej skorzystała. Głównie dlatego, że za głównego wroga w Europie Trump obrał sobie Niemcy, więc potrzebował dla pewnej przeciwwagi wzmacniać wschodnią flankę. Natomiast oczywiście negatywny efekt tamtejszej ówczesnej prezydentury to było podważenie zaufania w relacjach transatlantyckich i bardzo duże osłabienie Sojuszu Północnoatlantyckiego – mówił dr Adam Eberhardt, Dyrektor Centrum Studiów Strategicznych w podcaście „RAPORT Walczaka”.

Dziś szanse na wygraną Trumpa w wyborach prezydenckich są duże i z każdym dniem rosną, ale pytanie, czy wracając po czterech latach politycznego niebytu do Białego Domu, Trump nie będzie jeszcze bardziej destruktywny, tzn. czy nie będzie się bardziej mścił na wewnątrzamerykańskim establishmencie. Czy pewne gesty, działania wrogie wobec Ukrainy, nieżyczliwe wobec NATO i Wspólnoty Transatlantyckiej, czy to nie będzie jego pomysł na pokazywanie się jako polityk niemainstreamowy i taki, który burzy tą starą okrzepłą zasiedziałą amerykańską kastę rządzącą krajem – dodał.

Cały wywiad dostępny jest TUTAJ.

Inne wpisy tego autora

Eberhardt o wojnie w Ukrainie: Mamy impas

– W rok 2023 Ukraina wchodziła z bardzo dużą dozą optymizmu, licząc na skuteczną kontrofensywę, która być może załamie nie tylko armię rosyjską, ale wręcz