Polska gospodarka nabiera rozpędu

Doceniasz tę treść?

Polska gospodarka konsekwentnie rośnie od 30 lat. Notujemy każdego roku rekordowe wskaźniki i przyczyn tego zjawiska może być wiele – mówi Piotr Palutkiewicz w programie „Biznes Polska” Telewizji Republika. – Na pewno bardzo istotny jest duży rynek wewnętrzny w naszym kraju, a także duża liczba konsumentów, którzy kupują dany produkt bądź usługi. Po drugie warto wymienić atrakcyjność inwestycyjną naszego kraju. Zagraniczne firmy chętnie lokują tutaj swoje inwestycje, także z uwagi na to, że mamy wielu konsumentów i dobrą sieć przedsiębiorców, z którymi można współpracować.

Kolejna kwestia to dobra jakość kapitału społecznego. Jesteśmy wykształceni i co ważne – chce nam się pracować. To, co wyróżnia nasz kraj na tle innych gospodarek to jakość pracy, samo zdyscyplinowanie i chęć do tego, aby pracować. To są na pewno czynniki, które powodują, że nasza gospodarka rośnie i prawdopodobnie ten trend zostanie zachowany w najbliższych latach – dodał.

Całą rozmowę można obejrzeć TUTAJ.

Inne wpisy tego autora

Bo u nas w gminie dobrze jest

Kolejne światowe rankingi dostarczają danych mówiących o niebywałym sukcesie i potencjale do dalszych wzrostów nie tylko całego naszego kraju, ale także naszych największych ośrodków miejskich.