Rolnicy strajkują i strajkować będą. Tym razem, niektóre z przyczyn są słuszne

Doceniasz tę treść?

To, że na nasz rynek wchodzi tanie zboże, powinno cieszyć konsumentów. To nie jest powód do zmartwień, ponieważ mamy tani surowiec na rynku, który zwiększa konkurencyjność producentów żywności, którzy przetwarzają go potem na jogurty, paszę czy inne produkty. To też odbija się np. na niższych cenach mięsa. Eksport na zagraniczne rynki staje się wtedy bardziej opłacalny. Nie ma więc lepszego zjawiska dla gospodarki i dla konsumentów, którzy płacą mniej. Niemniej jest to pierwszy protest grupy producenckiej, który niejednoznacznie, ale jednak można wspierać – mówił Piotr Palutkiewicz, wiceprezes WEI o proteście rolników w programie „Rządy Pieniądza” w Polskim Radiu dodając, że rolnicy mają inne, ale już słuszne powody do strajku. To, że rolnicy strajkują, nie jest spowodowane tylko czynnikami rynkowymi i rząd niewiele może im pomóc. Nawet zamknięcie granic na zboże z Ukrainy nie rozwiąże problemów, przed którymi stoi przyszłość polskiego rolnictwa (…). A główną przyczyną niepokoju jest i będzie polityka UE w tym zakresie – dodał.

Całej rozmowy można wysłuchać TUTAJ.

 

 

Inne wpisy tego autora

Polska gospodarka nabiera rozpędu

– Polska gospodarka konsekwentnie rośnie od 30 lat. Notujemy każdego roku rekordowe wskaźniki i przyczyn tego zjawiska może być wiele – mówi Piotr Palutkiewicz w

Bo u nas w gminie dobrze jest

Kolejne światowe rankingi dostarczają danych mówiących o niebywałym sukcesie i potencjale do dalszych wzrostów nie tylko całego naszego kraju, ale także naszych największych ośrodków miejskich.