Plan Powszechnego Uwłaszczenia
Robert Gwiazdowski 29.01.2019

Po licznych politycznych awanturach o sprawy n-rzędne z punktu widzenia funkcjonowania państwa, zaczęły się awantury o to kto zaczął awantury i awanturował się bardziej. Moim zdaniem nieważne kto pierwszy zaczął i kto gorzej się zachowywał. Ważne, żeby jedni i drudzy przestali. Ale właśnie zaczęli się kłócić o to, kto pierwszy powinien przestać. Dlaczego po prostu nie przestaną? Zrozumienie przyczyn ułatwia zrozumienie skutków!

 

Przyczyną jest to, o co oni walczą. O wizję Polski? To niby z miłości do Polski dwóch konkurentów zaczyna się nienawidzić – jak z miłości do dziewczyny, której dobra pragną i każdy uważa, że to on właśnie jej zapewni to dobro? Walczą o jej „posag”. O to, kto będzie nim władał. Czyli o spółki partyjne, nazywane przez nich spółkami skarbu państwa. I jedni i drudzy uważają, że „strategiczne” – czyli największe, czyli mające najwięcej pieniędzy – muszą pozostać „państwowe”, czyli partyjne. By to oni mogli o nich decydować. Gangsterzy też strzelają do siebie nie z powodu sporu o jakość kokainy, tylko o to kto nią będzie handlował.

I to trzeba zmienić. Będzie mniej powodów do nienawiści. Idea prywatyzacji została mocno skompromitowana z powodu tego jak była robiona. Więc trzeba zrobić uwłaszczenie.

Po roku od uchwalenia ustawy (żeby niektórzy mogli się zdecydować na dziecko) każdy obywatel – bez względu na wiek (z noworodkami włącznie) – otrzyma na rachunek inwestycyjny otworzony przez niego w Banku Gospodarstwa Krajowego równą liczbę akcji „strategicznych” spółek skarbu państwa. Będą mogli wykonywać z nich prawo głosu na walnych zgromadzeniach akcjonariuszy (zgromadzenia mogą odbywać się internetowe), powoływać rady nadzorcze, które powołają zarządy i otrzymywać co roku dywidendę. Będzie zachęta, żeby nie głosować na polityków, których działania powodują, że dywidenda może być niższa. A troska o wysokość tej dywidendy może połączyć hejterów z obu stron. Bo przecież każdy otrzyma dywidendę taką samą. Nieważne „nasz” czy „nie nasz”, zwolennik aborcji, czy jej przeciwnik. Skoro obywatel może współdecydować, kto będzie rządził całym krajem, to dlaczego miałby nie móc współdecydować, kto będzie rządził jakąś spółką? Że obywatele są na to za głupi? To powiedzcie proszę to swoim wyborcom wprost. Ja swoim mówię, że nie są. Jak uwłaszczano chłopów też niektórzy mówili, że nie będą potrafili gospodarstw prowadzić.

A prawdziwe “interesy państwa” w strategicznych obszarach gospodarczych to państwo zapewni sobie ustawowo – jako “imperator”. Mieszanie “imperium” z “dominium” to bomba! Bo jak ma “imperator” reagować na to co dzieje się w “dominium” skoro to jego własne “dominium”?