Z dziejów głupoty w Polsce
Cezary Kaźmierczak 28.09.2016

Luty 2016: ZPP ogłasza raport, że w obliczu katastrofy demograficznej (dzietność kobiet na 216 miejscu na świecie, wskaźnik 1,3) powinnismy zalegalizować 1 mln Ukraińców, którzy pracują w Polsce, bo to unikalna i niepowtarzalna okazja.

Marzec 2016:  Niemcy i Francja sprzeciwiają się bezwizowemu ruchowi Ukrainy z Unią Europejską.

Kwiecień 2016: Minister Szwed rozpoczyna snucie dywagacji, że pracownicy z Ukrainy, pracujący jako pomocnicy robotnika rolnego, zabierają pracę Polakom.

Maj 2016: Francuzi wprowadzaja 5 letnie wizy dla studentów ukrainskich.

Czerwiec 2016: Minister Szwed oswiadcza, że ułatwienia dla pracy Ukraińców w Polsce są niezgodne z dyrektywą unijną i dąży do ich likwidacji.

Lipiec 2016:  Nastepuje huczne otwarcie autostrady A4 – z Ukrainy do dowolnego miejsca w Niemczech można już przejechać bez przeszkód!

Lipiec 2016: Minister Szwed wrzuca na tapetę niezwykle pasjonujący temat: czy przenieść kompetencje w sprawie zezwoleń dla Ukraińców z urzędów pracy do wojewodów. Wybucha gwałtowny spór pomiędzy trzema ministerstwami. Dwóch ministrów przestaje się do siebie odzywać, a kolejny pisze donos na kolejnego. Pat.

Sierpień 2016: Niemcy wprowadzają nieodpłatne studia dla Ukraińców.

Sierpień 2016: Inny minister podejmuje pasonujące rozważania na temat tego, że jeden z 46 milionów Ukraińców krzyknął w Przemyślu na ulicy: “Jeszcze Polska nie zgineła, ale zginie!”. Sprawą zajmują sie polskie służby specjalne. W tym samym czasie niejaki Seler krzyknał na rynku w Sarnakach “Rozjebać Unię Europejską”, ale żaden z europejskich wywiadów niestety się tym nie zainteresował.

Wrzesień 2016: Niemcy i Francja niespodziewanie zmieniaja front i podejmują polityczną decyzję o ruchu bezwizowym dla Ukrainy – w końcu po co jest ta autostrada A4?!

Wrzesień 2016: Minister Szwed zwołuje konferencje prasową, na której ogłasza, ze dyrektywa unijna nie pozwala priorytetowo teraktować pracowników z Ukrainy.

Wrzesień 2021: Resorty Rodziny, Rozwoju i MSW ogłaszaja zwołanie w przyszłym roku konferencji uzgodnieniowej na temat: “Oświadczenia czy zezwolenia? Urzędy pracy czy wojewodowie? Rybka albo pipka? Najlepsze opcje dla Polski”. Konferencja ma potrwać 6 dni i byc kontynuowana za 3 lata.

Październik 2021: Niemcy i Francja podsumowują 3 rok bezwizowego ruchu z Ukrainią i korzyści ekonomiczne z osiedlenia 3 milionów imigrantów z Ukrainy.