Mariusz Staniszewski

Prezes zarządu Techfilm sp. z o.o. Były członek zarządu Polskiego Radia S.A. Wcześniej zastępca redaktora naczelnego „Wprost”, publicysta tygodnika „Do Rzeczy” oraz redaktor naczelny kwartalnika „Rzeczy Wspólne”. Kierował także działem krajowym „Rzeczpospolitej”. Ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Wrocławskim.

Social media

Wpisy autora

Głupota puka do bram

Uwielbiam pomysły ekologicznych aktywistów, zwłaszcza tych najtwardszych, co nie idą na kompromisy. Ale jeszcze bardziej kocham tych, którzy chcą być prorokami nowego, czystego świata. Są

Lewica, seks i edukacja

Co takiego jest w seksie, że lewica tak bardzo chce go regulować, uczyć technik, promować określone zachowania i postawy? Czy we współczesnym świecie nie ma

Zemsta Timmermansa

Pod przykrywką dbania o środowisko Unia Europejska szykuje rewolucję, która uderzy w polski przemysł meblarski, drzewny i leśny. Autorem projektu jest Frans Timmermans, który dzięki

Polityka jak „Familiada”

W polityce, gospodarce, historii coraz mniej liczą się fakty. Ważne są skojarzenia. Tak jak w programie „Familiada”, gdzie najbardziej punktowana nie jest odpowiedź najlepsza, ale taka, którą wybrało najwięcej średnio wykształconych współobywateli. Tak torowana jest droga do zwycięstwa… głupocie.

Ograniczony kontakt ze światem

Jedną z głównych przeszkód utrudniających skok cywilizacyjny Polski jest podział naszego kraju na dwa mniejsze. Jeden jest realny, drugi urzędniczy. Najgorsze jest to, że drugi nie rozumie pierwszego.

Nasz przyjaciel smog

Histeria smogowa powoli się kończy, bo ciemne chmury pyłów nad miastami rozwiał wiatr, a deszcz i śnieg sprowadziły je na ziemię. Nie znaczy to jednak, że temat się skończył – teraz toczy się rozgrywka o to, kto zarobi na walce ze smogiem.

Właśnie przegapiamy kolejną szansę

Niemcom brakuje blisko 700 tysięcy pracowników. Jeśli polski rząd szybko nie ułatwi Ukraińcom osiedlania się w Polsce, ci ruszą na Zachód po lepsze pensje. 

Nie da się ignorować głosów ze świata

I co z tego, że protest przed Sejmem i w środku jest żałosny? I co z tego, że KOD-owi nie udało się zmobilizować tysięcy Polaków? I co z tego, że liberalna opozycja coraz bardziej przypomina Samoobronę? Świat i tak znów usłyszał, że polski rząd łamie standardy demokracji i ogranicza wolność słowa.