Mariusz Staniszewski

Prezes zarządu Techfilm sp. z o.o. Były członek zarządu Polskiego Radia S.A. Wcześniej zastępca redaktora naczelnego „Wprost”, publicysta tygodnika „Do Rzeczy” oraz redaktor naczelny kwartalnika „Rzeczy Wspólne”. Kierował także działem krajowym „Rzeczpospolitej”. Ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Wrocławskim.

Social media

Wpisy autora

Przykład Piniora

W tekście „Pinior – głupia polityka karna” Cezary Kaźmierczak popełnia – moim zdaniem – podstawowy błąd w diagnozowaniu problemu korupcji w Polsce. Uważa on, że ściganie polityka za łapówki wysokości 46 tys. zł jest drugorzędne, bo ważniejsze są wyłudzenia VAT czy CIT. Sytuacja jest raczej odwrotna – byłoby mniej wyłudzeń na wielką skalę, gdyby było jasne, że polityk może trafić za kratki nawet za 46 tys. zł.  

Reset Trumpa

Polskie i europejskie media prześcigają się w wyszukiwaniu informacji, która mają potwierdzić, że nowy amerykański prezydent tylko czeka na to, by zawrzeć sojusz z Władimirem Putinem wystawiając do wiatru sojuszników z NATO. Jakby nie chciały zauważyć, że normalizację relacji Zachodu z Moskwą uniemożliwia polityka Kremla. A ta na razie się nie zmieni.

Lasy płacą na kampanię premiera

Zawsze okazuje się, że jak polityk sięga po nowe źródło pieniędzy i obiecuje przeznaczyć je na inwestycje, to prędzej czy później i tak sfinansuje nimi kampanię wyborczą.

Premier przyspiesza z obietnicami

Zawsze zadziwia łatwość, z jaką Donald Tusk rzuca zapewniania o przyszłych sukcesach oraz brak wytłumaczenia, dlaczego zapowiedziany dobrobyt i ogólne szczęście mają się dopiero ziścić.

Ukraińska szansa Polski

Jeśli czekaliśmy na możliwość przełomu w Polskiej polityce, to szansa na to jest teraz.