Wolność w Remoncie to cykl bijących rekordy popularności podastów o tematyce gospodarczej, politycznej oraz społecznej. Gospodarzem podcastu jest prezes Warsaw Enterprise Institute Tomasz Wróblewski, który próbuje zrozumieć i objaśnić Wam nowy porządek nieładu ekonomiczno-politycznego.

Do tej pory powstało ponad 170 odcinków Wolności w Remoncie!

Wszystkie odcinki, nieodpłatnie dostępne są na kanale YouTube.

Poniżej kilka najchętniej oglądanych odcinków:

Jak korporacje zarabiają na antykapitalizmie?

Jeszcze dwa lata temu żyliśmy w przekonaniu, że zagrożenie dla kapitalizmu, jeżeli nadejdzie, to ze strony komunistycznych Chin, agresywnego świata islamu czy imperialnej Rosji. Dziś największe zagrożenie wyrasta z głębi zachodniego kapitalizmu. Czym jest nowa ekonomia i kapitalizm interesariuszy?

Jak amerykańskie elity sprzedały USA Chinom?

Upadek Ameryki cz. II. Tematem drugiej części Upadku Ameryki jest wojna tożsamości, która stała się kluczem do zrozumienia naszej szalonej epoki, zrozumienia źródeł Upadku Ameryki.

Dlaczego najbliższe 20–30 lat będzie koszmarne?

Polaryzacja i wielkie rozproszenie więzi społecznych to nie są unikalne doświadczenia naszych szalonych lat dwudziestych. Rozproszenie towarzyszyło każdej transformacji od jednego do drugiego porządku społecznego. I zawsze to był brutalny proces.

Dlaczego jesteśmy skazani na wymarcie?

Z tematów, które dziś dominują w mediach – klimat, energia, genderyzm za 20, 30 lat nie będzie śladu w debacie publicznej. Nie, żeby klimat czy płeć miał się tak drastycznie zmienić, a nierówności zmniejszyć, po prostu inne problemy odwrócą naszą uwagę. 

Lockdown zabierze więcej ofiar niż pandemia!

Rząd tłumaczy nam, że Lockdown to tylko prewencyjny środek ostrożności. Może, ale pamiętajmy, że historia upadłych demokracji cała usłana jest środkami ostrożności.

Jak działa SOJUSZ PREZYDENTA USA i korporacji technologicznych?

Wielki Woke, czyli niesocjalistyczne przebudzenie amerykańskiej gospodarki epoki Bidena. Ja się nazywam Tomasz Wróblewski i to jest Wolność w Remoncie.

Komu zależy na tym, żebyśmy się bali?

Ze wszystkich słów wypowiadanych przez ostatnie 20 miesięcy, tych nadużywanych i tych, od których uciekaliśmy, jedno ma szczególny wpływ dla przemian cywilizacyjnych i miejsca, w którym się znaleźliśmy. Strach – czym jest dziś strach?

Jak Unia Europejska realizuje niemiecki sen o potędze

Odcinek traktuje o Unii europejskiego chaosu i apogeum historycznej krucjaty Niemiec.

SYSTEM FINANSOWY przestaje działać. WIRTUALNE WALUTY szybciej niż planowano

#Koronawirus nas zaskoczył, ale gdzieś głęboko w duszy wszyscy czekaliśmy na rozładowanie, od co najmniej 10 lat, narastających i nierozwiązanych napięć społeczno- ekonomicznych, czy politycznych…

Komu PAPIEROWE MILIARDY pomogą w kryzysie a komu zaszkodzą?

Magiczne pieniądze, miliardy znikąd, czyli świat w objęciach Nowoczesnej Teorii Monetarnej. Czym jest i czy nas uszczęśliwi?

Jak Ameryka roztrwoniła swoje mocarstwo?

Antifa – jak nieznacząca organizacja mogła podpalić 40 amerykańskich miast a z nimi postawić pół świata w stanie globalnego chaosu.

Amerykańska HEGEMONIA rozpadać będzie się w bólu i znoju

Ameryka wyprowadza wojska z Europy, opuszcza WHO, ale problemem nie jest to, że coś porzuca, tylko to, że w to miejsce nie tworzy nowych instytucji. Czy tak umierają imperia?

Dlaczego „CUD GOSPODARCZY” zaora gospodarkę?

Dziś o pułapce cudu gospodarczego. Czyli jak w 2020 roku recesja może się rozlać się po świecie i utopić go w nowej fali radykalizmu.

Jak EPIDEMIA w Chinach zagrozi światowej gospodarce?

#Koronawirus, pierwszą ofiarą są oczywiście ludzie, ale zaraz po nich kroczy gospodarka i kruszeje ład polityczny. Czyli geopolityczny wirus

Jakie skutki wywoła KORONAWIRUS?

#Koronawirus przeminie, ale myślę że Zachód czeka trudne dziesięć lat. Recesja, burza monetarna, kilka tąpnięć geopolitycznych. To zła wiadomość, ale jest i dobra. Szybciej niż sądzicie, świat znowu będzie lepszy

Łatwo wszystko zamknąć, trudniej ratować gospodarkę

Wolność w Remoncie – a w zasadzie Remont w Wolności – wstęp wzbroniony. Dziś o zaufaniu: największej ofierze #koronawirus

KIEDY będzie KRYZYS? (Polska)

Na dziś pytanie: czy już czas się bać recesji?!

Co nas czeka? Pierwsza taka sytuacja od 90 lat

Wojna walutowa – czy naprawdę chodzi w niej tylko o pieniądze?

Dlaczego mieszkania, złoto i dolary schodzą na pniu?

Złoto, dolary, mieszkania – wszystko schodzi na pniu! Jeżeli to jest panika, to co mamy teraz robić?!

dziura w budżecie. prawda o płacy minimalnej.

Wspaniałomyślność czy desperacja? I nie mówię tu bynajmniej o desperacji politycznej – chęci wygrania wyborów, ale o desperackim ratowaniu budżetu. Co takiego dzieje się z finansami państwa, że rząd postanowił dokonać skoku na nasze portfele?