Wolność w Remoncie to cykl bijących rekordy popularności podastów o tematyce gospodarczej, politycznej oraz społecznej. Gospodarzem podcastu jest prezes Warsaw Enterprise Institute Tomasz Wróblewski, który próbuje zrozumieć i objaśnić Wam nowy porządek nieładu ekonomiczno-politycznego.

Do tej pory powstało ponad 130 odcinków Wolności w Remoncie!

 

Wszystkie odcinki, nieodpłatnie dostępne są na kanale YouTube:

Jak nieudolna klasa rządząca kupuje sobie władzę?

Wojny, kryzysy, zarazy ujawniają wszystkie słabe strony społeczeństw, ale ważniejsze jest to, co robią potem z naszą głową. Jak COVID przeorganizował nasz świat?

Ekonomiczna prawda wojny o klimat

Czas na poważną rozmowę z klimatystami. Nie o tym, co będzie za 50, 100 lat, ale o tym, co dzieje się tu i teraz. Tomasz Wróblewskim mówi o paleniu mostów i radykalnych programach wpychających nas w największą stagflację od pół wieku.

Jak Unia Europejska realizuje niemiecki sen o potędz

Odcinek traktuje o Unii europejskiego chaosu i apogeum historycznej krucjaty Niemiec.

Komu zależy na tym, żebyśmy się bali?

Ze wszystkich słów wypowiadanych przez ostatnie 20 miesięcy, tych nadużywanych i tych, od których uciekaliśmy, jedno ma szczególny wpływ dla przemian cywilizacyjnych i miejsca, w którym się znaleźliśmy. Strach – czym jest dziś strach?

Lockdown zabierze więcej ofiar niż pandemia!

Rząd tłumaczy nam, że Lockdown to tylko prewencyjny środek ostrożności. Może, ale pamiętajmy, że historia upadłych demokracji cała usłana jest środkami ostrożności.

recesja groźna jak pandemia!

Cokolwiek planowaliśmy wczoraj, dziś jest nieaktualne. Polska planuje kolejne #TarczaAntykryzysowa, inni wracają do pracy. Czy zdążymy za zmieniającym się światem?

Amerykańska hegemonia rozpadać się będzie w bólu i znoju!

Ameryka wyprowadza wojska z Europy, opuszcza WHO, ale problemem nie jest to, że coś porzuca, tylko to, że w to miejsce nie tworzy nowych instytucji. Czy tak umierają imperia?

dziura w budżecie. prawda o płacy minimalnej.

Wspaniałomyślność czy desperacja? I nie mówię tu bynajmniej o desperacji politycznej – chęci wygrania wyborów, ale o desperackim ratowaniu budżetu. Co takiego dzieje się z finansami państwa, że rząd postanowił dokonać skoku na nasze portfele?